Мешканці Поромова скаржаться на якість води

Мешканці Поромова скаржаться на якість води
Мешканці Поромова скаржаться на якість води

Рідину, що у жителів села Поромів Поромівської громади тече зі свердловин чи яку набирають у криницях, водою назвати важко. Вона жовта, помаранчева, червона, з осадом, але аж ніяк не прозора. Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.
Люди скаржаться, що без питної води живуть упродовж десятиліть. 
Причина неякісної води, за словами фахівців, – забруднений ґрунт унаслідок роботи шахти. Воду не раз досліджували, але усі аналізи в нормі. Щоправда, чи є нормою колір води та осад?
Вирішити проблему місцеві намагалися десятиліттями. Один із варіантів, установити водопровід, почали реалізовувати. Тоді селяни самі взяли на себе частину витрат.
«Тут був голова сільради. Гроші взяв, а води не зробив. Проробив одну лінію», – кажуть місцеві.
Сільського голови нині у Поромові немає, після децентралізації тут – голова громади. Він каже, із проблемою добре знайомий, тож питання води включили до стратегії розвитку громади впродовж 2022-2028 років.
«Було б дуже добре встановити водонапірні вежі, а біля них – очисні споруди, щоб цю воду очищувати. Однак такі роботи та обладнання – недешеві. Ми не можемо поки це зробити. Зараз на рівні держави є проєкт «Здорова вода». Я думаю, що ми туди зможемо потрапити», – каже голова Поромівської громади Олег Савчук.
Цю державну програму реалізовуватимуть упродовж 2022-2026 років, тож у мешканців Поромова є можливість уже в найближчі роки врешті отримати очищену та прозору воду, адже в Кабміні обіцяють забезпечити прісною та якісною водою усі населені пункти, в яких досі її немає.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: