Тигри на просторах України

Тигри на просторах України
Тигри на просторах України

Виявляється, смугасті велетні в давні часи були господарями всієї планети. Збереглися згадки про них і в українських літописах.
Тигри в основному населяли центральні та південні райони слов’янських земель. Згодом, коли в центрі стало холоднішати, смугасті тварини перебралися на південь, зокрема в таврійські степи України. Найпоширенішим був так званий каспійський тигр. Цей хижак згадується як «лютий звір» у «Повчанні» великого князя київського Володимира Мономаха (бл. 1109). Ареал проживання каспійського тигра обмежувався Прикавказзям, проте у середньовіччі, у Х-ХІІ столітті, сягав нижньої та середньої течії Дніпра й доходив найпівнічніше до Чернігова, лісостепових земель Чернігівського князівства. Каспійський тигр був третім найбільшим із відомих підвидів тигрів. Його тіло було  коренастим і подовженим із сильними ногами, великими, широкими лапами і надзвичайно великими кігтями. Вуха були короткими і маленькими. Навколо щік хутро було дуже пухнастим, а решта його хутра було довгим і товстим. Забарвлення нагадувало бенгальського тигра. Екземпляр шкіри в Британському музеї має жовто-золотий колір задньої частини, тоді як інші сторони тіла набагато світліші. Частина грудей і живота, яка розташована по закінченню боків, білі. Сам живіт і груди коричневатого кольору. Хвіст цього підвиду жовтий і має жовтуваті білі смуги. Узимку хутро дуже відростало. Самці каспійського тигра були дуже великими і важили 169-240 кг, самиці значно менші, 85-135 кг.
У Китаї каспійський тигр повністю вимер на початку 1920-х років (Науелл і Джексон, 1996). У 1922 році цей вид зник у районах Кавказу. Останнього каспійського тигра, який мешкав біля озера Балхаш, убили 1948 року.
У знищенні цього підвиду тигра взяли велику участь російські війська. У їхній програмі освоєння землі на початку XX-го століття загинули майже всі тигри, які мешкали в тому районі. Деякі повідомлення заявляли, що каспійський тигр потрапив до Національного парку Голестан (Іран). Згодом це спростували. Останнього тигра вбили у прикордонному районі південно-східної Туреччини на початку 1970 року.
Де можна побачити тигра в Україні
На жаль, у живій природі України тигра немає. Його можна побачити тільки в зоологічному парку. 
Просторий бердянський зоопарк під промовистою назвою «Сафарі» є одним із наймолодших в Україні і одночасно одним із кращих. У зоопарку живуть понад 80 видів тварин із різних куточків планети. У просторих сучасних вольєрах можна побачити білого тигра.
Невеликий, але дуже цікавий «Біопарк» з екзотичними тваринами знаходиться на околиці Одеси. На його доглянутій території розташовані зелені зони для відпочинку, дитячий майданчик для найменших гостей, сільський дворик і ресторан швидкого харчування. У сучасних вольєрах тут живуть білі леви, бенгальські тигри, леопарди,
Кияни та гості столиці залишаться в захваті від відвідування приватного зоопарку «12 місяців», що розташований у селі Демидів (під Києвом). Він оформлений у диснеївському стилі. Містечко тварин із просторими вольєрами та приміщеннями було відкрито на кошти інвестора Михайла Пінчука. Зоопарк працює триста шістдесят п’ять днів на рік. Тут можна побачити тварин із різних куточків земної кулі: пугачів, вовків, екзотичних кішок, північних ведмедів, білих левів, бенгальских тигрів.
Без сумніву, одним із кращих зоопарків країни є столичний. Тут можна подивитися на різноманітних представників фауни: птахів, рептилій, риб, приматів, тварин Африканського континенту, а саме – на жирафа, слона, дереволаза, саламандру, піранью, казуара, горилу, левів, лемурів, єнотів, тигрів.
Однією з туристичних фішок міста Луцька є його зоопарк. Він не вражає масштабами, але приємно дивує доглянутою територією і різноманітними мешканцями. У 2015 році тут була проведена реконструкція, після якої зоопарк прикрасило нове містечко з вольєрами для ведмедів, із басейнами і оглядовим майданчиком, а також вольєри для левів. У зоопарку мешкає більше 120 видів тварин і птахів, серед них леви, тигри, лемури, рисі, мавпи, папуги, чорні лелеки і страуси. На території зоопарку організовують традиційні тематичні свята. Це прекрасне місце для сімейного відпочинку на природі, оскільки зоопарк розташований на території зеленого парку імені Лесі Українки.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: