Побачити живого тигра на початку його року – удача у справах гарантована на цілий рік

Побачити живого тигра на початку його року – удача у справах гарантована на цілий рік
Побачити живого тигра на початку його року – удача у справах гарантована на цілий рік

За східним календарем 2022 рік буде роком Тигра. Такий календар за різними означеннями обов’язково має за символи тварину, стихію і колір. Тож 2022 рік буде роком не просто Тигра, а чорного за кольором і водяного за стихією. За ліком він трапляється кожні 60 років.
Чи вірити в перекази календаря – справа добровільна і виключно ваша. Але кращого приводу не потрібно, щоб розповісти про такого загадкового звіра. 
На Волині хоч є ліси, але вони далеко не амурські й не уссурійські. Такими ж прикметниками називають одного з найбільших хижаків, які знаходяться практично на межі вимирання. Для прикладу: із 25 видів цієї тварини роду котячих залишилося в дикій природі усього 12. Прогрес і людська жадоба наживи роблять свою чорну справу. Тож таких тварин, яких називають уссурійський, або амурський, тигр у Волинській області  є тільки три: живуть хижаки у Луцькому зоопарку.
У вольєрах живе фактично сім’я тигрів: самець-тато Тамерлан, самка-мама Аїда та їхня трирічна донька-самка Тріша. Усі тигри почувають себе дуже добре в наших краях і взимку, і влітку, за винятком днів, коли стоїть спека.
Тигри, які є підвидом класу котячих, за природою не є стадними чи колоніальними тваринами. Вони живуть осібно, за винятком деякого періоду спарювання, коли потрібно продовжити рід і вивести потомство. Як правило, самець не бере участі в догляді за своїм потомством, та й самки не відзначаються особливою увагою до своїх дітей. У Луцькому зоопарку самка Аїда з норовистим характером, яка вперше народжувала і наступного  дня відмовилася від тигреняти. Малечу годували працівники зоопарку Тетяна Шкірпан, Анна Кротова і Олена Самчук. Спочатку це було годування молочними продуктами щодві години, а через нетривалий період – щочотири години. До року тигреня почали переводити на прикорм і формувати раціон харчування як для дорослих тигрів. Зараз Тріша у віці трьох років має вагу в межах 90 кілограмів і наздоганяє по вазі своїх батьків. Хоча в природі на свободі уссурійські тигри, особливо самці, мають середню вагу в межах 130 кілограмів, деякі досягали і 300.
Тигрів у Луцький зоопарк привезли з Київського, власністю якого вони є. Звідти регулярно для контролю стану звірів приїжджають фахівці-ветеринари. За їхніми рекомендаціями здійснюються догляд і створення належних умов. Так, наприклад, для здорового харчування одній особині потрібно м’яса, м’якоті, на день 12 кілограмів, а якщо м’ясо на кістці, то 15 кг. Обов’язково у раціоні мають бути риба, яйця і м’ясо дрібних тварин – птиці та кроликів. Утримувати таких красенів фінансово важкувато для бюджету зоопарку. Допомагають меценати. Спеціально на утримання тигрів щомісяця корпорація «Тигрес» перераховує  5000 гривень.
Станом на сьогодні Луцький зоопарк утримує 2300 різноманітних особин фауни, які представляють 145 видів тварин. Територія парку становить більше 4,3 гектара землі, на якій розташовані вольєри з приматами, а також комплексне містечко з водоймами, оглядовими майданчиками для ведмедів і левів окремо, контактний зоопарк для діток.
Зоопарк став улюбленим місцем відпочинку і пізнання не тільки дітвори, але й дорослих. У зоопарку облаштовано вісім відпочинкових зон із дерев’яними гойдалками, пісочницями, декоративними вітряками, альтанками. Хоч від весни і до осені зоопарк за озелененням і красою при вмілому використанні новинок ландшафтного дизайну може змагатися з багатьма європейськими парками, але не втрачає він своєї привабливості і взимку. Багато тварин та птахів є зимуючими, а тому їх можна спостерігати серед снігу. Такими ж зимуючими є уссурійські, або амурські, тигри. Кажуть, якщо поталанить побачити на початку року живий його символ, то й рік буде вдалим.
Директор Луцького зоопарку Людмила Денисенко, надаючи нам інформацію про тигрів, повідомила, що парк працюватиме на свята і чекатиме на своїх відвідувачів щодня з 10 ранку і до 16 години. Ціни поки не змінні і становлять для дорослих 80 гривень, для дітей – 50 гривень. На пам’ять можна придбати календар на 2022 рік із світлинами символу року – тиграми.
Можливо, відгукнуться бажаючі зробити пожертву чи благодійний внесок на потреби зоопарку, а особливо на утримання тигрів. Повірте, що удача обов’язково буде прихильною до тих, хто виявить щедрість до символу року.
Оксана Дворецька

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: