Такими ми запам’ятаємо бійців полку «Азов». Вони мужньо тримали оборону в Маріуполі

Такими ми запам’ятаємо бійців полку «Азов». Вони мужньо тримали оборону в Маріуполі
Такими ми запам’ятаємо бійців полку «Азов». Вони мужньо тримали оборону в Маріуполі

Частину українських військових у понеділок, 16 травня, евакуювали з території заводу «Азовсталь» у Маріуполі. Останні тижні блокади Маріуполя вони провели під землею в бомбосховищах заводу.
Близько опівночі українське Міноборони підтвердило проведення евакуації. Заступниця міністра Ганна Маляр повідомила, що військова розвідка, Збройні сили, Нацгвардія і прикордонна служба провели операцію з порятунку заблокованих на території комбінату «Азовсталь» оборонців Маріуполя. За її словами, 16 травня до медичного закладу у Новоазовську вивезли 53 важкопоранених українців для надання медичної допомоги. Ще 211 людей через гуманітарний коридор були доставлені в Оленівку. Ці міста розташовані на території самопроголошеної «ДНР».
«Для подальшого повернення їх додому буде здійснено процедуру обміну», - повідомила Маляр.
Президент Володимир Зеленський заявив, що робота з евакуації українських військових з Маріуполя триватиме. «Хочу підкреслити: українські герої потрібні Україні живими. Це наш принцип. Думаю, що ці слова зрозуміє кожна адекватна людина. Операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата нашими військовими, розвідниками. Щоб повернути хлопців додому, робота продовжується, і ця робота потребує делікатності. І часу», - наголосив він у своєму відеозверненні.
Територія металургійного комбінату «Азовсталь» залишилася останнім прихистком для українських військовослужбовців у місті, яке ще в перші дні вторгнення Росії було оточене практично з усіх боків. Окрім того, російські танки, артилерія та авіація знищили майже 90% будівель у місті, повідомляє українська влада. Кількість загиблих цивільних вона оцінює в 20-25 тисяч. Також значну кількість маріупольців вивезли в Росію.
Близько тисячі цивільних і військових були заблоковані на території заводу «Азовсталь», що має велику площу і розгалужену систему підземних бункерів. Незважаючи на заяви президента росії володимира путіна про «припинення штурму» цього об’єкта, російські військові в квітні і травні щоденно проводили масовані обстріли заводу, зокрема і з використанням надважких авіаційних бомб.


 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: