Соцробітниками можуть бути не лише жінки – доведено Володимир-Волинським територіальним центром

Публікації

Володимир Сараванський і Тарас Книш допомагають одиноким підопічним  в роботі по господарству.
Володимир Сараванський і Тарас Книш допомагають одиноким підопічним в роботі по господарству.

З метою полегшення та покращення життєдіяльності людей похилого віку в системі соціального захисту у Володимир-Волинській громаді працює Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
- Для нас є важливим забезпечити підтримку та створити умови для того, щоб люди старшого віку почувалися комфортніше, звести до мінімуму наявність побутових проблем, - каже соціальний педагог Оксана Бистричан. – Діяльність територіального центру направлена на надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, в умовах стаціонарного, тимчасового або денного перебування. Взявши на себе турботу про своїх підопічних, ми намагаємось надати їм всебічну допомогу: послуги перукаря, медсестри, надання допомоги вдома, послуги з ведення домашнього господарства, послуги соціальної адаптації.
Як зазначає пані Оксана, люди звикли думати, що в соціальній сфері працюють лише жінки, але це не так. У Володимир-Волинському територіальному центрі на посадах робітників з комплексного обслуговування і ремонту будинків працюють двоє чоловіків. У будь-яку пору року в спеку, дощ чи мороз вони йдуть до підопічних, щоб допомогти вирішити їхні побутові проблеми, адже вся надія тільки на цих чоловіків. Діапазон роботи працівників досить широкий. Це заготівля, розпилювання, рубання та складання дров, чищення снігу, косіння трави, обрізка дерев і дрібний ремонт житла (заміна кранів, розеток, ремонт ручок та замків, утеплення вікон).
- Окрім цього, наші хлопці і поговорять з людьми, яким так не вистачає звичайного спілкування, щось порадять. Частенько ми отримуємо дзвінки від людей, які перебувають у нас на обслуговуванні, з подякою на адресу наших працівників за людяність, доброту, тепло і розуміння. Ми приєднуємось до слів наших підопічних. Дякуємо хлопцям за їхні золоті руки та добрі серця. Так тримати! - каже Оксана Бистричан.
Раніше Володимир-Волинський територіальний центр соціального обслуговування надавав послуги лише жителям міста. Проте зараз сфера діяльності установи розширилася ще й на села громади: Заріччя, Дігтів, Ласків, Вощатин, Суходоли, Новосілки і Федорівку.  Зокрема підопічними у Заріччі та Федорівці опікується Тарас Книш, який віднедавна обіймає посаду робітника з комплексного обслуговування і ремонту будинків.
Пан Тарас майже все життя прожив у Володимирі-Волинському, проте вже 9 років чоловік мешкає у селі Заріччя. За професією він – кухар, але віднедавна почав працювати робітником з комплексного обслуговування і ремонту будинків. Через скрутні часи залишився без роботи. Щоб забезпечити дружину і двох дітей, потребував працевлаштування і став на облік у Центрі зайнятості, звідки його і направили у Територіальний центр соціального обслуговування.
- Тут така робота, що треба все вміти. Оскільки я маю своє господарство, будинок, за якими треба доглядати, щось ремонтувати, нарубати дров, покосити, то на роботі неважко. Роблю все те саме, що й удома, але за це ще й платять зарплату, - розповідає Тарас Книш. – Я приїжджаю до людей і роблю те, що їм важко самим виконати.
Як зазначає чоловік, приходячи за  адресами у селах Заріччя і Федорівка, де проживають його підопічні, він зрозумів, що людей, які потребують допомоги, досить багато. Загалом центр обслуговує понад 1000 осіб, а хлопці – 260 осіб. 
За короткий термін пан Тарас встиг познайомитися вже із багатьма людьми та допомогти їм. Чоловік пригадав випадок, який трапився у перші дні на посаді соціального робітника. Як зазвичай, отримав направлення до одинокої жінки із Заріччя, щоб допомогти у господарстві. Коли жінка побачила невідомого чоловіка у себе на подвір’ї, який наводив лад, дуже злякалася. Зачинившись у хаті, зателефонувала у терцентр, де й отримала пояснення стосовно нових послуг, які тепер надають чоловіки-соцробітники. Під кінець дня жінка, побачивши виконану Тарасом роботу, знову зателефонувала у терцентр і подякувала за працю та порядок у дворі.
Був ще один випадок, коли підопічному перед вихідними відключили газ у будинку. Людина залишилася без тепла в морозну погоду та без їжі. Тарас Книш дуже переживав з цього приводу і подбав про людину. Дружина приготувала їжу, чоловік привіз продукти та повідомив керівництво терцентру, яке згодом владнало питання з газом.
- Також є підопічний, одинокий чоловік, до якого я щоранку приходжу і розпалюю йому грубку. Та це не головне для мене, - каже пан Тарас. – Я вважаю, що основним моїм завданням, окрім допомоги по господарству, є спілкування. Щодня запитую цього чоловіка, як у нього справи, як самопочуття, чи добре та спокійно минула ніч, щоб знати, що відбувається у його житті. Та й спілкування для одиноких людей іноді важливіше, ніж виконана робота.
За словами чоловіка, для нього є цінним спілкування зі своїми підопічними, адже вони, довіряючи пану Тарасу, розповідають свої історії, діляться досвідом, який здобули за своє довге життя.
- Робота мені подобається, адже немає одноманітності. Завжди доводиться робити щось різне. Також позитивні емоції дарує звичайна бесіда з людьми на різні життєві теми. Але найголовніше – я отримую моральне задоволення, що недарма прожив день і зробив добру справу, допомігши одинокій людині, - запевняє пан Тарас.
За більш детальною інформацією щодо надання послуг територіальним центром просимо звертатися на адресу: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 10 (3-ій поверх) або за тел. 093-445-92-10, Ірина Переходько.
Олексій Біянов
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: