Представники ПЦУ з Галинівки другий день під Волинською ОДА вимагали реєстрації їхньої громади

Публікації

Представники ПЦУ з Галинівки другий день під Волинською ОДА вимагали реєстрації їхньої громади
Представники ПЦУ з Галинівки другий день під Волинською ОДА вимагали реєстрації їхньої громади

4-го лютого представники громади ПЦУ села Галинівка Володимир-Волинського району вже другий день поспіль завітали в стіни Волинської обласної державної адміністрації. Прихожани та отець Сергій Місан вимагали зустрічі з головою ОДА Юрієм Погуляйком та відповіді на питання, чому офіційну реєстрацію їхньої релігійної громади затримують. Інформує видання Буг.
Як розповідає священник та юристи, документи на храм преподобного Сергія Радонежського були готові ще в середині січня, проте чомусь до 4-го лютого їх не реєструють. Через таку бездіяльність, яку, думають прихожани, вчиняють в області умисно, люди й приїхали до Луцька.
Люди обіцяли, що якщо до них не дослухаються, то вдадуться до рішучіших дій.
Як повідомили юристи, ще від 14-го січня було підписано розпорядження першого заступника голови ОДА Сергія Мовенка про реєстрацію статуту громади.
Проте з того часу зрушень немає. Документів громада так і не отримала, статуту не зареєстрували. Тому приїхали до Волинської ОДА 3-го лютого, але тоді з Погуляйком так і не зустрілися. Не зустрілися і 4-го січня, проте отримали відповіді та результати.
До людей приєднався депутат обласної ради помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч. Людям після коротких перемовин з заступниками Погуляйка пообіцяли громаду зареєструвати за годину. Це і зробили. Як пояснили, треба почекати ще близько 10-ти днів, щоб завершити процес реєстрації.
В адміністрації також журналісти БУГу побачили юриста, який приніс документи від громади УПЦ, зазначивши, що до нього звернувся отець Шаран. Також, як пояснив, зборів громади храму щодо переходу не визнають та наголосив, що храм та земля у власності попередньої юридичної особи (релігійної організації УПЦ).
Нагадаємо, усе розпочалося в липні 2020 року, коли тодішній настоятель храму села Галинівка Олексій Шаран публічно привітав лідера країни-агресора Володимира Путіна з Днем ангела. Односельчани обурилися цьому факту, провели таємне опитування і з’ясувалося, що більшість прихожан не підтримують позицію церковнослужителя з його відвертими проросійськими настроями, а тому розпочали збір та оформлення документів на перехід з УПЦ в ПЦУ.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: