ОСББ «Мрія» стане учасником пілотного запуску програми «ГрінДІМ»

ОСББ «Мрія» стане учасником пілотного запуску програми «ГрінДІМ»
ОСББ «Мрія» стане учасником пілотного запуску програми «ГрінДІМ»

18 грудня у стінах Волинської обласної ради відбулась зустріч першого заступника міського голови  Ярослава Матвійчука з представниками ДУ «Фонд енергоефективності», зокрема, із його директором Єгором Фаренюком, який працював цього дня на Волині.
Фонд енергоефективності – це державна установа, яка коштом уряду та міжнародних донорів надає гранти і комплексні технічні рішення для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ на умовах співфінансування. Після впровадження комплексу робіт (ремонту й утеплення фасадів і дахів, заміни вікон, встановлення індивідуальних теплових пунктів, збалансування систем опалення та освітлення) співвласники таких будівель у 2-3 рази зменшують оплату комунальних послуг і суттєво підвищують рівень комфорту.
На вчорашній зустрічі обговорили реалізовані у нашому місті й області спільні з фондом напрацювання. Нині за програмою фонду здійснюються заходи з термомодернізації в 11-ти будинках міста Володимира.
Єгор Фаренюк запевнив, що донори й далі готові підтримувати та фінансувати ці заходи.  Він зауважив, що лідерство Волині у термореновації житлового фонду обумовлене не тільки високою активністю і згуртованістю мешканців багатоквартирних будинків, але й запровадженням місцевих програм підтримки енергоощадних ініціатив. Як зразок для наслідування у цьому контексті Єгор Фаренюк назвав саме Володимир-Волинську міську громаду.
Під час зустрічі Єгор Фаренюк спрезентував напрацювання фонду у всеукраїнському масштабі, Ярослав Матвійчук же розповів, як розвивається у цьому напрямку наше місто.
На базі Володимира створено робочу групу, яка працює в рамках нової програми фонду «ГрінДІМ», спрямованої на стимулювання використання альтернативних джерел енергії, зокрема, так званої зеленої енергетики, яка дасть можливість як ОСББ, так і фізичним особам на умовах співфінансування з фондом встановлювати сонячні панелі і теплові насоси.
Програму поки що не запущено, але директор фонду поінформував: є надія, що перше півріччя 2024 року програма запрацює і стартуватиме вона саме з Волині. У проєкті цієї програми для домогосподарств передбачається компенсація 50% вартості, а для ОСББ – до 70% компенсації відповідного обладнання.
Напередодні, 15 грудня, у стінах Володимирської міської ради відбулась онлайн-зустріч робочої групи на чолі з Ярославом Матвійчуком із головою наглядової ради фонду Юлією Сабатюк, а також керівником ГО «Волинський Інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив» Петром Лавренюком. Розмову якраз і присвятили обговоренню умов дії програми «ГрінДІМ».
Одним із учасників пілотного запуску цієї програми буде ОСББ «Мрія», яку представляла на зустрічі його голова Людмила Власюк. У цьому ОСББ 2024 року мають бути встановлені теплові насоси, що ще зменшить витрати, хоча в цьому будинку сьогодні у місті найнижчий тариф на тепло. Як відомо, у будинках, де проведено заходи з енергоефективності, тарифи завжди нижчі.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: