Перший заступник міського голови Володимира провів нараду з головами ОСББ

Перший заступник міського голови Володимира провів нараду з головами ОСББ
Перший заступник міського голови Володимира провів нараду з головами ОСББ

У Володимирській міській раді відбулась нарада першого заступника міського голови  Ярослава Матвійчука з очільниками ОСББ нашого міста, а також керівниками комунальних підприємств.
Нарада була присвячена актуальним питанням, що стосуються утримання багатоквартирних будинків, а саме: підготовки до осінньо-зимового періоду, виділення коштів на місцеві програми підтримки ОСББ та ЖБК, ремонту ліфтів та нарахувань за воду.
На початку засідання Ярослав Матвійчук поінформував, що наразі немає вказівок уряду щодо додаткового скорочення споживання газу у період опалювального сезону. І хоч зима, як і торік, буде непростою, однак до неї ми уже готові – закуплені генератори та створено запас пального для їхньої роботи.
Щодо місцевих програм співфінансування робіт у багатоповерхівках, то наразі усі запити, які подали голови ОСББ та ЖБК (їхня загальна сума становить 1,4 мільйона гривень) будуть профінансовані з місцевого бюджету. Перший заступник міського голови зауважив, що цього тижня ще є можливість подати додаткові запити на ті чи інші ремонтні роботи у будинках.
Тим ОСББ, які працюють по програмі «Енергодім», буде продовжено термін компенсації відсотків по кредиту. Це питання буде розглянуте на черговій сесії міської ради 18 липня.
«Іще одна програма, яку ми пробуємо запустити, як пілотну, стосується ремонту укриттів у багатоповерхівках за кошти бюджету громади. Радимось щодо цього з фінансистами та проводимо відповідні розрахунки. Першим об’єктом має стати укриття будинку на вулиці Поліської Січі,7, щодо ремонту якого до нас звернувся голова ОСББ», – додав Ярослав Матвійчук.
Ремонти аварійних будинків стовідсотково проводитимуться за кошти бюджету громади. Окрім цього, розглядається можливість створення так званого револьверного фонду для підтримки ОСББ.
Проблемним питанням наразі є ремонт ліфтів у багатоповерхівках, який співфінансується по програмі 90/10, де 90 відсотків – це кошти бюджету громади. Цим питанням нині займається управляюча житлова компанія, яка й обслуговує ліфти. За словами директора УЖК Романа Лисюка, цього року запланований ремонт чотирьох ліфтів на Ковельській, 140 та трьох – на Ковельській, 134. Бюджетний запит на ремонт іще п’яти ліфтів на Луцькій, 103, буде розглядатись на черговій сесії.
У підготовці до ремонтних робіт стикнулись з такою проблемою, що необхідні запчастини до ліфтів – білоруського виробництва. Знайшли згодом італійський аналог, проте під нього потрібно додатково переоблаштовувати ліфтові кабінки. Також  деякі запчастини не продаються окремо, а лише комплектом з іншими, відтак це потребує додаткового фінансування. Ремонтні роботи мають розпочатись у липні, зазначив Роман Лисюк.
В ході спільної наради надали слово керівникам комунальних підприємств, які коротко поінформували про роботи, які зараз проводять. У голів ОСББ була можливість поставити їм питання, які хвилюють мешканців. Чи не найбільше питань стосувалось нарахувань за водопостачання та водовідведення.
Як зауважив Ярослав Матвійчук, тарифи КП «Володимирводоканал» є неокупними, тому з бюджету громади підприємству виплачується компенсація за різницю у тарифах у межах 8 мільйонів гривень на рік. Чинна нормативна база зобов’язує водоканал проводити побудинковий облік, через що і виникає найбільше проблем, адже далеко не всі споживачі вчасно подають показники лічильників, через що їм приходять платіжки із середньою кількістю спожитої води за попередніх 12 місяців.
Перший заступник міського голови наголосив присутнім на нараді представникам КП «Володимирводоканал», що у період воєнного стану, коли люди переживають важкий час, не варто діяти радикально, водночас не повинні потерпати добросовісні споживачі, які щомісяця подають показники й сумлінно сплачують за послуги. Відтак спільно з управлінням інфраструктури будуть проаналізовані нарахування по всіх багатоквартирних будинках, аби у підсумку знайти спільне рішення, яке враховуватиме інтереси як водоканалу, так  і мешканців.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: