ОПЕРАЦІЇ НА СЕРЦІ МОЖУТЬ БУТИ НЕДОРОГИМИ І БЕЗ БОЛЮ,

ОПЕРАЦІЇ НА СЕРЦІ МОЖУТЬ БУТИ НЕДОРОГИМИ І БЕЗ БОЛЮ,
ОПЕРАЦІЇ НА СЕРЦІ МОЖУТЬ БУТИ НЕДОРОГИМИ І БЕЗ БОЛЮ,

якщо вони є мініінвазивними, стверджує кардіохірург Тарас Рудик, який братиме участь у прийомі хворих у м.Володимирі-Волинському
До недавнього часу такі операції були доступні тільки за кордоном. Тепер в Україні є всього декілька кардіохірургів, які володіють цією методикою. Один із них – Тарас Рудик, волинянин, який навчався у провідних європейських клініках і вже другий рік буденно практикує мініінвазивні операції на серці в українсько-британській клініці «Симбіотика» у Стрию. Вона першою в Західній Україні впровадила світові протоколи мініінвазивної кардіохірургії. Тарас Рудик розповів детальніше про новітню методику та її переваги для пацієнтів. 

- Що таке мініінвазивна операція на серці?
- Це операція на серці, яку виконують через невеликий розріз (приблизно 5-7 сантиметрів) між ребрами. Під час такої операції ми не розрізаємо груднину, а отже, рана після операції загоюється швидше і рубець зовсім не помітний. Пацієнт швидше іде з лікарні додому, і він може відразу повернутися до свого звичайного способу життя та фізичних навантажень. Тобто, немає таких обмежень і больових відчуттів, як після класичних операцій на серці, коли розрізають грудну клітку.
- Які переваги мініінвазивної операції на серці?
- Основне – це невелика травма та швидка реабілітація. Зайняті люди після такої операції можуть відразу виходити на роботу. Виписка з лікарні відбувається на 5-7 день після операції. Важливо, що пацієнти практично не потребують удома стороннього догляду. Це полегшує життя родичам, адже їм немає потреби брати відпустку чи наймати людину, щоб допомогти своїм найближчим.
Для молодих людей, які хочуть завжди залишатися привабливими, великою перевагою є відсутність видимих шрамів. Також такі операції бувають порятунком для літніх людей, коли через супутні хвороби взагалі важко зважитися на операцію. У практиці нашої кардіохірургічної команди є випадки успішних мініоперацій у людей, яким далеко за 80 років.
Коштує така операція майже так само, як і класична, але якщо порахувати, скільки пацієнт економить після мініінвазивного втручання, то вийде навіть дешевше. 
- Які операції на серці можна виконати мініінвазивно?
- Дуже багато: операції на клапанах серця, аортокоронарне шунтування, корекції деяких серцевих вад, видалення міксом серця тощо. Але для мініінвазивної операції важливо вчасно звернутися до кардіохірурга. Буває, пацієнт тривалий час хворіє і не звертається до лікарів. Або знає, що операція потрібна, та відкладає її, почуваючи себе добре на медикаментах. Тоді може виникнути ситуація, коли ту ж саму патологію серця, яка раніше могла бути прооперована мініінвазивно, уже не можна оперувати малотравматичним способом. 
- Що робити, щоб вчасно звернутися по мініінвазивну кардіохірургічну допомогу?
- Знайти доброго сімейного лікаря і, навіть коли ніщо не турбує, у дорослому віці раз на рік обстежуватися в кардіолога. А якщо про патологію вже відомо, то огляди в кардіолога мають бути регулярними. У такому випадку можна або попередити розвиток захворювання і уникнути операції, або виявити його на ранній стадії, яка дозволить мініінвазивне втручання. 
- Чи кожен кардіохірург може зробити мініінвазивну операцію на серці?
- Для того щоб робити операцію через малий міжреберний розріз, потрібно досконало володіти класичною технікою, адже кардіохірург зобов’язаний перейти на велику операцію, якщо під час мініоперації виникає така необхідність. Окрім цього, за світовими стандартами такі операції мають виконуватися спеціальними інструментами, за наявності трансезофагального (черезстравохідного) ЕХО-серця, яким перевіряють результат операції просто в операційній. Важливе також застосування вуглекислого газу для профілактики післяопераційних ускладнень у прооперованих пацієнтів. 
Таку операцію можна виконати, тільки маючи команду вишколених фахівців, яка формується роками навчання і практики. Це кардіохірурги, анестезіологи, перфузіологи, операційні медсестри, анестезисти. Наприклад, усі члени нашої команди навчалися за кордоном. А наш учитель провідний кардіохірург польсько-американських клінік серця Вітольд Гербер особисто приїжджав спостерігати за нашою першою самостійною мініінвазивною операцією на серці. 
- Який досвід вашої кардіохірургічної команди?
- Наш досвід вимірюється не роками, а кількістю проведених операцій на серці. Це вже понад 1500 кардіохірургічних операцій, виконаних разом. Становлення нашої команди відбувалося у Львівській обласній клінічній лікарні, перші мініінвазивні операції ми провели саме тут. Сьогодні ми всією командою перейшли у клініку «Симбіотика» у Стрию, адже змогли тут вибудувати той шлях надання медичної допомоги, який бачили в європейських клініках і який можемо контролювати самостійно з усією відповідальністю за наших пацієнтів. Сьогодні, пройшовши найважчі часи пандемії, ми переконалися, що наше рішення було правильним: заходи безпеки і бездоганна опіка пацієнтів дозволили нам оперувати і виходжувати пацієнтів. 
На жаль, пандемія не дозволила виконати мініінвазивно стільки операцій, скільки планувалося, бо через страх звертатися до кардіологів більшість пацієнтів, сьогодні приходять у тяжкому стані, коли ми можемо допомогти вже тільки класичним методом. Тому ми розгортаємо широку інформаційну кампанію, і не лише серед пацієнтів, а й серед сімейних лікарів та кардіологів.
- Що можна порадити пацієнтам, яким рекомендовано операцію на серці?
- Сьогодні, на щастя, пацієнти мають вибір між мініінвазивною і класичною операцією на серці. Якщо патологію виявили вчасно, то є трохи часу, щоб усвідомлено прийняти рішення, як і в кого оперуватися. Тут буде мудрим рішення проконсультуватися у декількох клініках і свідомо підійти до обрання кардіохірургічної команди, адже вдала операція – це лише початок виздоровлення. Окрім неї, важливі післяопераційний догляд і опіка, безпека перебування в клініці, загальна моральна атмосфера, людяність лікарів і персоналу. Відповідальне ставлення до свого здоров’я і бажання якнайдовше залишатися опорою для своїх найближчих допоможуть прийняти найкраще рішення. 
Клініка “Симбіотика”, м.Стрий, вул. С.Петлюри,72, тел. 0678883000.
Оксана Дворецька
15 жовтня 2021 року заплановано участь кардіохірурга українсько-британської клініки «Симбіотика» Тараса Рудика разом із провідними кардіологами «Симбіотики» у прийомі пацієнтів клініки «Кардіолайн» за адресою:  м.Володимир-Волинський, вул. Драгоманова, 38. Для запису та отримання необхідної інформації телефонуйте за номерами: (093) 1763483; (096) 8448983.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: