МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ НЕЙРОГРАФІКИ ВІДБУВСЯ В МУЗЕЇ

МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ НЕЙРОГРАФІКИ ВІДБУВСЯ В МУЗЕЇ
МАЙСТЕР-КЛАС ІЗ НЕЙРОГРАФІКИ ВІДБУВСЯ В МУЗЕЇ

В історичному музеї м. Володимира відбувся майстер-клас із нейрографіки, який провела викладач педагогічного коледжу імені А.Кримського художниця Валентина Залуніна. Щоб опанувати це мистецтво, Валентина Володимирівна проходила спеціальні курси. Спочатку цей графічний метод  здався їй дуже дивним, але згодом зрозуміла, що він має глибокий психологічний зміст. 
На майстер-класі з нейрогафіки побувало чимало дорослих і дітей.
Нейрографіка почала розвиватися в Європі і США в 40-х роках ХХ століття. Все розпочалося з того, що психоаналітики зацікавилися малюнками, які творили душевнохворі люди. Згодом психологи і педагоги стали вивчати дитячу творчість, через малюнки аналізували пізнавальний (когнітивний) рівень дітей. Сутність нейрографіки полягає в тому, що людина малює декілька довільних ліній, які їй спали на думку. Потім треба згладжувати гострі лінії, вирівнювати, аби утворився осмислений малюнок. Далі його розмальовують кольоровими олівцями. Аналізуючи зображення, спеціаліст  може зрозуміти, які психологічні проблеми має людина.
Для автора малюнка нейрографіка є своєрідним антистресом, але водночас вона дає можливість дослідити глибини своєї свідомості, активізувати роботу мозку, виявити творчі можливості. Цей вид мистецтва актуальний для людей, які пережили травматичний досвід (таких є багато через російську агресію в Україні), а також для дітей із проблемами поведінки і соціалізації в школі. Така арттерапія допомагає покращити спілкування людям, що переживають депресію, тривогу.
 Прихильники нейрографіки керуються такими основними принципами:  всесвіт уміщається на вістрі олівця, світ складається з фігур і ліній, малювати – просто, адже лінія – це думка, а колір – відчуття. Потрібно займатися 21 день, щоб відчути лікувальний ефект цього методу.
Богдан Янович.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: