Вже квітує вільха, стверджують у НПП «Прип’ять-Стохід».
А чи знаєте, чому це дерево називають рослиною «мандрівником»?
Рослина квіткова, відноситься до сімейства березових. Розпускається ранньою весною, запилення відбувається за допомогою вітру. Стовбур має струнку форму і гладку кору, пише Волинь24.
Листя округлі, забарвлення не змінюють. Так і обпадають зеленими восени. Плоди – «шишечки» зберігаються на гілках до лютотого, березня, коли з них починають висипатися горішки. Разом із весняними потоками води вони розповсюджуються, тому цю рослину називають «мандрівником»!
Видів цієї рослини налічується понад 30 видів, але найбільш поширеними на території національного парку – вільха сіра і чорна!
Найбільшу лісівничу і господарську цінність має вільха чорна, або клейка (Alnus glutinosa). Вона росте там, де іншим породам не дуже затишно – на мокрих і, навіть, заболочених ґрунтах низинних долин, в заплавах річок, з близьким заляганням ґрунтових вод.
Вільха є досить цінною лікарською рослиною і цінним медоносом. У медицині використовують кору і супліддя цього дерева. Настій з кори застосовують як в’яжучий, протизапальний, антибактеріальний засіб.
Помилуватися цвітінням цього дерева-ефемероїда можна у Любешівському селищному парку, ближче до річки Стохід.
Коментарі