КП «Володимиртепло» не збільшуватиме тарифи для населення на теплопостачання та гарячу воду

КП «Володимиртепло» не збільшуватиме тарифи для населення на теплопостачання та гарячу воду
КП «Володимиртепло» не збільшуватиме тарифи для населення на теплопостачання та гарячу воду

Тарифи на теплопостачання та гарячу воду для населення у громаді Володимира залишаться на рівні, які були встановлені 24-го лютого 2022 року.
Про це інформують на сайті міста.
В порядку вимог законодавства КП “Володимиртепло” інформує, що розрахункові (планові економічно обґрунтовані) тарифи складають (з ПДВ):

  1. Населення: теплова енергія та послуга з постачання теплової енергії – 2559,95 грн./Гкал, послуга з постачання гарячої води – 159,85 грн./куб.м;
  2. Бюджетні установи й організації: теплова енергія – 3998,64 грн./Гкал, послуга з постачання гарячої води – 255,74грн./куб.м;
  3. Інші споживачі: теплова енергія та послуга з постачання теплової енергії – 3788,16 грн./Гкал.

Також міська рада показала таблицю порівняння тарифів, які передбачалися до застосування в опалювальному періоді 2022/23 рр.(згідно з рішенням виконкому Володимирської міської ради від 22.09.2022 р. № 300, з ПДВ) і розрахункових (планових) тарифів на 2023/24 рр.
Мешканцям нагадують, що в опалювальному сезоні 2022/23 рр. КП «Володимиртепло» перебувало на спрощеній системі оподаткування, що дало можливість перерахувати вартість комунальних послуг і частково знизити тарифи на послуги, зокрема для населення. Проте, у зв’язку із законодавчими змінами і скасуванням спрощеної системи, в т.ч. для КП «Володимиртепло», і фактично поверненням на загальну систему оподаткування, в прийдешньому опалювальному періоді підприємство повернулося до статусу платника ПДВ. Тарифи, які застосовувались в опалювальному сезоні 2022/23 рр. на спрощеній системі оподаткування, були затвердженні рішенням виконавчого комітету Володимирської міської ради від 27.10.2022 №361. Рівень відшкодування даними тарифами собівартості надання послуг – 96,4%. Тарифи на комунальні послуги, які мали б застосовуватися підприємством, як платником ПДВ, були затверджені рішенням виконавчого комітету №300 від 22.09.2022.
Розрахунки планових тарифів здійснені згідно Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою КМУ від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги». Формування тарифів проведено з обґрунтуванням усіх статей витрат відповідно до вимог Закону України «Про теплопостачання» із забезпеченням відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.
Обґрунтуванням зміни розрахункових тарифів є відхилення по основних складових витрат, зокрема:
1) зменшення обсягів реалізації теплової енергії на 5,3%, в т.ч. по населенню на 6,6%;
2) зменшення частки споживання природного газу для виробництва теплової енергії на 3,0% за рахунок переведення котелень на альтернативні види палива;
3) зростання вартості твердого палива на 14,2%;
4) зростання ціни електроенергії на 42,5%; 
5) законодавче скасування можливості перебування підприємства на спрощеній системі оподаткування та обов′язковий перехід на загальну систему оподаткування (відновлення статусу платника ПДВ);
6) зростання цін на матеріали, запчастини, комплектуючі, інші матеріальні ресурси – на 6,2%;
7) зростання витрат на амортизацію у 2,3 рази у зв′язку із введенням в експлуатацію основних засобів;
8) оптимізація витрат на оплату праці на 4,4% за рахунок зменшення чисельності виробничого персоналу в результаті виконання заходів диспетчеризації та автоматизації котелень. 
Структура планових тарифів КП «Володимиртепло» для ознайомлення можна за посиланням.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: