Брати із Вощатина понад три місяці продають мило ручної роботи, щоб допомагати військовим на фронті

Брати із Вощатина понад три місяці продають мило ручної роботи, щоб допомагати військовим на фронті
Брати із Вощатина понад три місяці продають мило ручної роботи, щоб допомагати військовим на фронті

Уже шостий місяць триває повномасштабна російсько-українська війна. Напад росії на Україну не залякав, а ще більше згуртував українців. До боротьби з окупантом долучаються абсолютно всі: військові, волонтери, цивільні і навіть діти.
Брати Владислав Карабась та Олександр Повзун із села Вощатин понад три місяці допомагають захисникам України. Вони власноруч виготовляють і продають мило. За виручені кошти хлопці уже придбали портативні туристичні плитки та газові балончики для наших бійців.
Ростуть хлопці у багатодітній сім’ї, адже мають молодших братика і сестричку. Владислав і Сашко - ще школярі. Зараз вони навчаються у школі в селі Суходоли: Сашко - у шостому класі, а Владислав - у третьому. А ще брати захоплюються футболом і доглядають за декоративними кроликами.
Та чи не найбільше часу в останні три місяці хлопці разом з усією родиною віддають волонтерській справі - виготовленню мила, яке згодом продають на благодійних заходах і на ринку у Володимирі та Нововолинську.
Як розповідає мама хлопців Олена Карабась, найбільшою мотивацією для Владислава та Олександра є те, що дуже багато з родини чоловіків пішли на війну захищати нашу країну. Яскравим прикладом є дідусь хлопців. Тому брати не побажали бути осторонь, а усіма силами намагаються наблизити нашу Перемогу. Вони хочуть допомагати, бо знають, що рідні перебувають на передовій.
Окрім цього хлопці також мотивують і своїх друзів до волонтерства. Нещодавно до доброї справи доєднався також сусідський хлопчина Назар Троць, який допомагає продавати мило і квіти.
Менші діти сімейства також долучаються до благодійності. Братик, якому три рочки, і півторарічна сестричка нещодавно також допомагали збирати кошти на потреби ЗСУ.
- Навчилися варити мило, відвідавши лише один майстерклас, зазначає пані Олена. - Згодом хлопці у телепередачі побачили дівчинку, яка продавала квіти, щоб зібрати кошти на бронежилет для захисників. Вони так захопилися такою ідеєю, що запропонували нам робити мило і допомагати ЗСУ. Декілька раз спробували і все вийшло. 
У сімействі кожен займається певним процесом. У тата завдання - забрати посилки, доставити їх додому з пошти. А мама Олена із хлопцями по черзі заливають і нарізають мило.
Із своєю продукцією Олександр і Владислав брали участь у благодійному ярмарку в Володимирі на День міста, приїздили на ринок, щоб продавати. Також знайомі робили замовлення через соцмережі. 
Згодом із виручених коштів 50 відсотків брати витрачають на закупівлю нових матеріалів та інгредієнтів для мила, а також на дорогу до міста і назад у Вощатин. А іншу половину відкладають на потреби військових. 
Вартість виробів коливається від 10 до 45 гривень. Люди охоче купують, аби підтримати правильну і корисну ініціативу дітей. За один день хлопці вторговують від 200 до 800 гривень.
- У Володимирі дуже хороші люди. Вони підтримали хлопців. Хтось просто так давав кошти. Хто не мав грошей - висловлював слова вдячності і підбадьорював. І хлопців це надихало все більше до волонтерської справи.
3 місяці, - розповідає мама Олена.
Спочатку брати перераховували кошти на 14 бригаду, близько 3-х тисяч гривень. Але згодом вони дізнались, що бійцям потрібна портативна газова плита, і вирішили за виручені від продажу мила кошти її придбати.
За два тижні Олександр і Владислав зібрали коштів на три таких плитки. Вартість однієї – 450 гривень.
Техніку хлопці передали волонтерці Олені Змеул, яка передає благодійну допомогу бійцям Князівської бригади на передову.
Нещодавно хлопці знову зібрали 2230 гривень, за які придбали 30 балончиків газу для цих плиток.
Окрім цього мама організувала у себе на сторінці благодійну лотерею, де зібрали ще 300 грн. Кожен лотерейний квиточок коштував лише 10 гривень. Переможці, які придбали лотерейки отримали у подарунок букети з мила, які виготовили хлопці. Така акція пані Оленою проводиться не одноразово. Щоб взяти участь у розіграші і допомогти зібрати кошти на ЗСУ, кожен може доєднатися, ознайомившись з умовами на сторінці мами хлопців у фейсбуці.
- Бували такі дні, коли ми мило не розпродували, але люди підходили і просто давали кошти, - розповідає пані Олена. - Ці кошти, які жителі міста нам просто передали, ми усі витрачаємо для придбання необхідних речей для наших захисників або перераховуємо їм.
Якщо хтось хоче долучитися до хорошої справи або придбати ароматне мило, виготовлене дитячими руками, приходьте у вихідні на ринок або пишіть мамі хлопчиків у фейсбуці.
Олексій Біянов

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: