Безоплатну правову допомогу можна отримати у Володимирі-Волинському

Безоплатну правову допомогу можна отримати у Володимирі-Волинському
Безоплатну правову допомогу можна отримати у Володимирі-Волинському

Система безоплатної правової допомоги успішно функціонує вже 10 років. Центри правової допомоги – це перша сервісна державна установа, яка є максимально близькою до людей, адже абсолютно кожен громадянин може безоплатно отримати кваліфіковану допомогу з усіх правових питань. 
Із липня 2015 року в місті Володимирі-Волинському розпочав свою діяльність Володимир-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Завдяки утворенню у 2016 році бюро правової допомоги у  м. Нововолинськ, м. Любомль, смт Шацьк, смт Іваничі та смт Локачі, було розширено кількість точок доступу до безоплатної правової допомоги.
Володимир-Волинський  місцевий центр з надання БВПД разом із бюро правової допомоги налічує 16 фахівців, які надають правову допомогу.  Із дев’ятьма адвокатами, які співпрацюють із місцевим центром, укладено контракти про надання безоплатної вторинної правової допомоги. 
Конституція України гарантує право на безоплатну правову допомогу усім громадянам, які перебувають під юрисдикцією України.
Безоплатна правова допомога, яка надається Володимир-Волинським місцевим центром та бюро правової допомоги, поділяється  на  безоплатну первинну правову допомогу та на безоплатну вторинну правову допомогу. 
Безоплатна первинна правова допомога включає в себе такі види правових послуг:

  • надання правової інформації, консультацій і роз’яснень із правових питань;
  • складання заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних документів), а також надання допомоги у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.

Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі громадяни, які перебувають під юрисдикцією України.
Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, яка включає такі види правових послуг:

  • захист;
  • здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складання документів процесуального характеру.

Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають певні категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України. Перелік осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, є досить широким, у кожному окремому випадку необхідно індивідуально визначити належність особи до певної категорії, і у цьому вам допоможуть працівники системи.
Для підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу клієнту необхідно надати відповідні документи.
За час роботи до Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД та бюро правової допомоги звернулося 36321 клієнт, із них 32485 клієнтам було надано безоплатну первинну правову допомогу та 3836 клієнтам – безоплатну вторинну правову допомогу.
У 70 відсотках справ безоплатну вторинну правову допомогу надають працівники місцевого центру та бюро, 30 відсотків – адвокати, з якими укладені контракти.
В Україні, зокрема й на Волині, уже більше року реалізується проєкт «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України», який спрямований на посилення захисту прав громадян у сфері земельних відносин шляхом надання безоплатної первинної і вторинної правової допомоги та покращення правової обізнаності населення.
«Земельна» тема нині є актуальною в межах юрисдикції Володимир-Волинського місцевого центру з надання БВПД, адже на сьогодні, у зв’язку зі змінами до законодавства, власники землі потребують додаткової інформації про свої права, а також про механізми їх реалізації.
Місцевим центром організовуються та здійснюються виїзні консультування громадян сільської місцевості.  
Під час виїзних прийомів працівниками місцевого центру та бюро надаються консультації в усній та письмовій формі. Письмові консультації дають змогу громадянам більш ефективно відстоювати свої права, оскільки в консультаціях надається детальний алгоритм дій у тій чи іншій ситуації.
Актуальними земельними питаннями, з якими звертаються жителі сільської місцевості, є:

  • приватизація земельних ділянок;
  • оренда земельних ділянок;
  • встановлення меж земельних ділянок;
  • присвоєння кадастрового номера земельній ділянці;
  • розірвання договору оренди землі.

З метою забезпечення державної гарантії рівних можливостей для доступу громадян до правосуддя та надання правових послуг із захисту, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу в судах, нашим Центром затверджуються програми безоплатної правової допомоги населенню. 
Програми надання БПД населенню затверджені у Нововолинській міській раді, Вишнівській, Рівненській, Павлівській, Литовезькій сільських радах. 
Варто зазначити, що між Центром та багатьма іншими установами, такими як ЦНАПи, територіальні центри, центри пробації, управління  соціальної політики укладені меморандуми про співпрацю. 
У рамках меморандуму сторони домовляються організовувати спільні заходи, зокрема й онлайн, спрямовані на підвищення рівня правової свідомості та поінформованості, культури та освіченості вразливих верств населення. Це спільні інформаційні кампанії, семінари, круглі столи тощо.
Юристи Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги працюють для того, щоб кожен громадянин знав свої права, міг їх реалізувати та захистити. 
Ми завжди поруч!
Лариса Базіла, директор центру
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: