Заповідник «Стародавній Володимир» не отримує державних коштів на своє утримання

Публікації

Заповідник «Стародавній Володимир» не отримує державних коштів на своє утримання
Заповідник «Стародавній Володимир» не отримує державних коштів на своє утримання

В обласній раді продовжили бюджетних слухань, в ході якого депутати, представники ОДА та керівники комунальних закладів аналізували проєкт обласного бюджету на 2021 рік.
25 січня аналізували видатки на галузь культури.
Говорили про те, що з обласного бюджету фінансуються Адміністрації державних історико-культурних заповідників у місті Луцьку та «Стародавній Володимир» у місті Володимирі-Волинському. Попри присутність у назвах слова «державний», заповідники не отримують коштів з державного бюджету на своє утримання. Керівники кажуть, що через Міністерство культури фінансуються тільки національні заповідники.
Голова обласної ради Григорій Недопад дав доручення з'ясувати перспективи зміни статусів наших заповідників. Можливо, обласна рада звертатиметься з відповідним зверненням до Уряду.
Серед найактуальніших проблем – потреба у видатках для заповідника «Стародавній Володимир». 160 тис. грн потрібно виділити для проведення ексгумації тіл людей, які захоронені поблизу валів городища. Саме на цьому місці колись була в'язниця і там гинули люди. Крім цього, заповіднику потрібні кошти в сумі 35,5 тис. грн на проведення експертизи ескізного проєкту «Вали городища». Виділити ці кошти колег переконував депутат Ярослав Матвійчук.
Керівник заповідника Володимир Пикалюк сподівається, що знамениті вали увійдуть про фінансування в рамках державного проєкту «Велика реставрація». Голова бюджетної комісії Орест Маховський скептично поставився до такої інформації, бо досі кошти на цей проєкт в держбюджеті не передбачені.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: