У Конго почав вивергатися вулкан

У Конго почав вивергатися вулкан
У Конго почав вивергатися вулкан

На сході Демократичної Республіки Конго почав вивергатися невеликий вулкан Мурара, що знаходиться за 13 кілометрів на північ від вулкана Нійрагонго, потужне виверження якого відбулося 22 травня.
Про це у суботу, 29 травня повідомляє Agence France-Presse, передає ТСН.
«Вранці почалося виверження вулкану Мурара, який розташований в безлюдному місці, в національному заповіднику Вірунга. Ми пильно стежимо за новим розвитком подій», – сказав представник уряду країни Патрік Муйя.
Тим часом в районі міста Гома зберігається висока сейсмічна активність, відбуваються постійні підземні поштовхи. Від 22 травня зафіксовано більш як 400 афтершоків, магнітуда яких досягає 5,2. Фахівці не відкидають нового виверження вулкана Нійрагонго.
З метою обережності влада Гоми розпорядилася евакуювати з міста близько 400 тисяч осіб, оселям яких можуть загрожувати потоки лави в разі нового виверження.
Своєю чергою українські миротворці допомагають з евакуацією населення в Конго через нову загрозу виверження вулкану. Від учора вже встигли перевезти до безпечніших місць понад дві сотні людей. Як повідомляють у Міністерстві оборони, для цього залучають вертольоти. Евакуйовують також і персонал місії ООН.
Як ми писали, потік лави після виверження вулкану Нійрагонго дістався аеропорту на сході міста Гома. Внаслідок виверження загинули щонайменше 15 людей.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: