За вирощування маку судили пенсіонерку з Устилузької громади

За вирощування маку судили пенсіонерку з Устилузької громади
За вирощування маку судили пенсіонерку з Устилузької громади

Пенсіонерка посіяла на своїй присадибній ділянці кілька сотих маку, і в результаті ледь не загриміла в тюрму на 3 роки. Однак, все ж отримала умовний термін покарання.
Уродженка села Рогожани Устилузької громади у травні під час проведення весняно-польових робіт посіяла на власній присадибній ділянці поряд із житловим будинком насіння снотворного маку, після чого вирощувала його, доглядаючи й обсапуючи. Про це йдеться у вироку Іваничівського районного суду за 29-те вересня.  
16-го липня під час проведення огляду місцевості поліцейські помітили ділянку з посіяним маком та вилучили 503 рослини, які відповідно до постанови КМ України № 770 від 06 травня 2000 року «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовині прекурсорів» віднесені до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини і обіг яких допускається лише для промислових цілей.
Відтак проти жінки порушили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 310 КК України (Незаконний посів та вирощування рослин снотворного маку у кількості 500 і більше рослин).
До слова, мешканка Устилузької громади є пенсіонеркою і вдовою.
Під час судового засідання жінка свою вину в скоєнні цього кримінального правопорушення визнала повністю й розповіла деталі свого вчинку. А також запевнила, що розкаялася у вчиненому й просила суворо її не карати.
Врешті суд визнав пенсіонерку винною та призначив їй покарання у виді 3 років позбавлення волі. Однак звільнив її від відбування призначеного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, якщо вона протягом іспитового строку тривалістю один рік, не вчинить нового злочину і виконає покладені на неї обов’язки.
Також жінка сплатить в дохід держави 1201 гривню процесуальних витрат за проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: