Як правильно обрати велосипед - поради досвідченого веломайстра

Як правильно обрати велосипед - поради досвідченого веломайстра
Як правильно обрати велосипед - поради досвідченого веломайстра

Велосипед дарує ні з чим не порівнянну свободу і кожен використовує його на свій розсуд. Покататися по місту, підкорити лісові стежки або ступені найближчого супермаркету? За усю історію велосипеда сформувалося безліч стилів катання. Щоб вибрати велосипед вам потрібно знати: стиль катання - місто або бездоріжжя, бюджет - зазвичай чим більше, тим краще, ваш зріст і вага - від цього залежить розмір рами велосипеда. У цьому переконаний досвідчений майстер і велолюбитель Ігор Надворський, який уже понад 4 роки професійно займається ремонтом двоколісних у Володимирі.
Стиль їзди
Як запевняє пан Ігор, першим і найважливішим є середовище “проживання” Вашого залізного коня, тобто де будете їздити на ньому? 
Гірські велосипеди. Якщо ж ви хочете один велосипед на всі випадки життя, то ваш шлях лежить в найчисленнішу категорію гірських велосипедів. Попри назву, цей вид транспорту хороший не тільки в горах. За рахунок широких покришок, як правило, від 2 дюймів (1 дюйм = 2,54 см) на цьому велосипеді комфортно їздити ще й по ґрунтових дорогах. Також широкі покришки мають високий профіль, який надає велосипеду додаткової амортизації. Серед гірських велосипедів межею служить діаметр коліс 27, 27,5 і 26 дюймів. 
Ще однією ознакою гірських велосипедів є амортизація, яку забезпечують спеціальні вилки. Саме завдяки їй велосипедисти відчувають себе впевнено навіть там, де немає дороги, а є лише напрямок. При цьому вони легкі в ходу і ефективніше передають енергію педалювання в швидкість. 
Майстер зазначає, що якщо ж велосипед потрібен для повсякденних побутових потреб (поїздка на роботу, за продуктами тощо), то варто вибирати міський велосипед на дорожніх покришках (ширина від 1.1 до 1.75 і діаметром 28 дюймів). 
Шосейні велосипеди. Якщо ви хочете швидкості і вам важливе постійне рівномірне кардіонавантаження, то тут краще “шоссера” вам нічого не підійде. Гірник не зрівняється з шосером на асфальті, зазначає пан Ігор. Особливою відмінністю такого велосипеда є значно тонші покриши і відсутність шипів для більш щільного прилягання до поверхні асфальту. 
Гібридні велосипеди. Слід розуміти, що шосейний велосипед не підійде для їзди по ґрунтових стежках. Відсутність амортизації і вузькі покришки розтрясуть все бажання їздити. Для таких цілей є кросові або гібридні велосипеди. Вони мають більшу прохідністю, хоч і поступаються шосейникам в швидкості. 
Бюджет покупки 
Наступним фактором при виборі велосипеда пан Ігор називає бюджет покупки. Варто зауважити на складові ціни велосипеда: матеріал рами, види касет і зірочок, тип гальм тощо. Адже всупереч законам ринку якісний “залізний кінь” не може коштувати дешево. Якщо ви вибираєте велосипед чим дешевше, то варто морально миритися з тим, що він буде досить важкий і не розрахований на великі навантаження. У середньому ціновому діапазоні достатньо варіантів для повсякденної експлуатації з різним рівнем комплектуючих (навісним обладнанням, амортизації) і рам. Чим вище клас навісного обладнання, тим рідше потрібно буде налаштовувати і обслуговувати. Амортизаційні вилки на дорожчих велосипедах оснащені олійними демпферами, повітряними пружинами і настройками, які дозволять адаптувати амортизацію під конкретні умови експлуатації. Найдорожчі велосипеди - це засоби високого рівня комплектуючих. 
Розмір рами
Пропорції тіла у нас різні, тому і носимо різні розміри одягу, і по-різному відсуваємо крісло в автомобілі. Так само і з велосипедами. Вони також повинні бути правильного розміру. У цьому переконаний майстер. Якщо недостатню висоту рами можна компенсувати підсідельним штирем, висунувши його сильніше, або, навпаки, сховавши глибше, то довжина рами – незмінна величина, яку компенсувати вкрай складно. 
Це основні параметри, які допоможуть вам правильно вибрати велосипед. Якщо все ж у вас будуть питання, то завжди можна зателефонувати пану Ігорю за номером 063-355-62-06 або завітати у майстерню на вул. Сагайдачного (поруч із центральним відділенням пошти), і він радо допоможе і проконсультує! Ви зможете не тільки вдало і осмислено купити собі велосипед, але й допомогти в цьому друзям і знайомим.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: