Як батькам українських школярів заощадити на репетиторах

Публікації

Як батькам українських школярів заощадити на репетиторах
Як батькам українських школярів заощадити на репетиторах

За статистикою, українські родини витрачають на репетиторів у середньому понад 10 тисяч ривень на рік. Здавалося б, перехід на дистанційне навчання має значно збільшити цю цифру, проте насправді в необхідності навчатися онлайн прихована нагода економити.

Як правило, звернутися до репетиторів батьків змушує ціла низка факторів. Зокрема часто учень не може знайти спільної мови з учителем, не завжди розуміє його пояснення, уроки банально не цікаві. Багато учнів прагнуть індивідуальної співпраці, розуміння, допомоги. Вчитель, у класі якого 20 - 30 учнів, не може цього дати. Тому репетитор стає тією віддушиною для індивідуальної роботи, без відволікання на друзів та інші фактори. Дитина краще концентрується на навчанні. Та хіба лише репетитор може допомогти якісно засвоїти навчальний матеріал?
Наприкінці 2020 року Міністерство освіти і науки України презентувало освітню платформу «Всеукраїнська школа онлайн», яка розроблена у співпраці з ГС «Освіторія». ВШО – це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам.
Уроки на ВШО викладаються у форматі так званого мікронавчання, коли учень має можливість переглянути короткі відеоуроки з предмета тривалістю від 7 до 10 хвилин, прикріплений конспект з теми та пройти тестування для самоперевірки. Кожен урок, розроблений в рамках платформи, перевіряється експертами і методистами, форматується під запити учнівства і подається у сучасному форматі.
Але щоб усвідомити, як ВШО може замінити репетитора, треба зазначити, хто такий репетитор взагалі. З латинської мови “repetitor” означає – той, хто повторює. Тобто, це спеціаліст, який допомагає вам вчитися, але повторює те, що ви з вчителем проходили у класі. Він проводить для вас лекцію, дає опорні схеми, просить занотовувати дати, події, явища, формули. Наводить приклади і просить за аналогією виконувати завдання.
Формат ВШО – аналогічний, лише без особистого спілкування з вчителем. Учень переглядає відеоурок, занотовує інформацію. Потім переглядає опорний конспект і позначає моменти, які важливі. У кожному конспекті є різнорівневі завдання для самостійного опрацювання учнем для поглиблення знань. А вже після опрацювання теми проходить тестування.
Фактично «Всеукраїнська школа онлайн» – це особистий репетитор у смартфоні або комп’ютері. Ви маєте можливість будь-де зайти до її ресурсів і розпочинати навчання. І робити це, коли зручно. Не обов’язково підлаштовуватися під якийсь графік. Є вільний час і бажання – навчаєшся.
При розробці власних уроків у ВШО з всесвітньої історії для 10 класу я намагався використовувати такі методики, які не лише дозволять глибше вивчити матеріал, а й структурувати інформацію. Наприклад, на уроці «Друга Річ Посполита» використовував комікси, історичні анекдоти та цитати історичних діячів. Аби розкрити дуже об’ємну тему «Держави Передньої і Центральної Азії та Латинської Америки в міжвоєнний період» використовував методику скетчноутингу – створення нотатків у вигляді замальовок і схемок. До кожного уроку обираю відповідну візуалізацію, хроніку та джерела.
Таким чином, платформа ВШО руйнує стереотип, що для якісного навчання варто мати гарного репетитора. Безплатна платформа має можливості робити це не менш якісно.
Олександр Чучаєв, учитель історії, фіналіст Global Teacher Prize Ukraine 2020.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: