
1 лютого в приміщенні Селецького будинку культури відбулися громадські обговорення щодо припинення діяльності Селецької гімназії (школи) і створення на її базі реабілітаційного центру класу 8. У вступному слові до присутніх Зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик відмітив, що у зв’язку з фактичною мінімальною кількістю дітей у Селецькому старостинському окрузі діяльність школи доведеться припинити. Також очільник громади зазначив, що тенденція до зменшення кількості дітей спостерігається і в інших селах ОТГ. А тому перед усім присутні одностайним голосуванням підтримали рішення при припинення діяльності гімназії (школи).
Надалі В’ячеслав Католик у режимі он-лайн надав слово голові правління «Волонтерський рух імені княгині Ольги» Андрію Лебедю.
Пан Лебідь повідомив, що концепція реабілітаційного центру розроблена на основі та згідно Програми діяльності «Фенікс», а також згідно Закону України « Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» та Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності медичної та реабілітаційної допомоги у період дії воєнного стану». Реабілітаційний центр перебуватиме під патронатом благодійних фондів. З числа видатних лікарів, членів правлінь фондів, депутатів місцевих рад діятиме опікунська рада. У першу чергу передбачено, що центр надаватиме медичну та психологічну допомогу та соціалізацію діяльності особам, мобілізованим з армії, інвалідам війни, членам родин, що втратили годувальників, переселенцям. Передбачені квоти і для місцевого населення. У подальшому також планується будівництво житла для осіб, які пройшли реабілітацію, а також їх працевлаштування.
Щодо структури реабілітаційного центру, то до неї увійдуть лікар сімейної медицини та відповідна лабораторія, оснащена кардіографами, ультразвуковими діагностичними апаратами, томографом, ліжками денного стаціонару, можливістю обслуговувати частину місцевого населення згідно умов укладеного договору. Працюватиме медично-соціальна комісія з підрозділами діагностики та психологічного тестування. Передбачене реабілітаційне відділення фізіо та радіо терапії, відділення відновлення енергетичних сил організму, його омолодження та стирання стресової пам’яті, відділення фізкультурно-лікувальної медицини, спортзал, басейн, кріотерапія. В перспективі в центрі працюватимуть 20 лікарів, 60 осіб молодшого медперсоналу, 40 технічних працівників. У наявності програма соціального забезпечення лікарського персоналу, житло, транспорт, премії за досягнення та ефективність. Робота над створенням центру триватиме рік-півтора.
Учасники громадського обговорення схвалили концепцію створення реабілітаційного центру.
Антоніна Булавіна
Коментарі