Щоб металопластикові вікна виправдали ваші сподівання, потрібно...

Щоб металопластикові вікна виправдали ваші сподівання, потрібно...
Щоб металопластикові вікна виправдали ваші сподівання, потрібно...

зовсім небагато: один раз на рік змащувати поворотні елементи і витирати з них пил та пісок, стверджують майстри віконної справи.
У холодну пору року найслабшим місцем будь-якої будови в плані втрат тепла вважають вікна.
Що тільки не робили вмілі господарі для того, щоб узимку тепло, яке було всередині будинку, якнайменше «витікало» зовні. Дехто навіть пам’ятає, як усередину віконних рам (а їх було, як правило, дві: зовнішня і внутрішня) бабусі чи мами закладали вату або білу тканину. А ще, крім того, обклеювали білими смужками усі щілини віконної рами. У багатьох родинах це був своєрідний передсвятковий ритуал, який уже в історії, бо дерев’яні вікна замінили на пластикові. А пластикові вікна, як чудо винаходу людської думки, не потребують ні утеплення, ні фарбування, ні обклеювання.
Звісно, що вартість їх є далеко не така, як дерев’яниих, але це в майбутньому заощадить ваші кошти. Гарантію на пластикові вікна виробники  обіцяють у межах 30 років, а на комплектуючу фурнітуру – у межах 5-10 років. Але якщо  встановлені металопластикові вікна вчасно і правильно обслуговувати, то термін їх служби можна подвоїти.
Як потрібно обслуговувати металопластикові вікна
Коли покупці вибирають металопластикові вікна, то найперше звертають увагу на ціну, на камерність рами і склопакета, трохи – на виробника, і все. Досвід використання металопластикових вікон в українського споживача невеликий. Років двадцять тому почали в Україні масово встановлювати металопластикові вікна. То ще років тридцять, і, переконана, цей досвід з’явиться. Він покаже, що, окрім звиклих характеристик вікон (ціни, виробника, камерності), слід ще обирати тих, хто і як встановлює ці вікна і хто їх обслуговуватиме. Саме ті майстри, чи торгівельна організація, які встановлюють вікна, мають розповісти покупцеві, як їх обслуговувати, і всі деталі цієї важливої справи. У кожному місті торгівельних і таких, що встановлюють вікна, продавців чимало. А от майстрів, які достеменно знають «усю біографію» віконного металопластику, дуже мало. Нам пощастило, ми познайомилися з двома такими. Вони встановлюють вікна, знаються на особливостях вікон різних років, а також бездоганно їх ремонтують.
Не знаєте чи забули, як це робити, зверніться до майстрів віконних справ
Олександр Нестерук і Олег Бакай познайомилися, коли разом довелося років двадцять тому виконувати поставку з Польші металопластикових вікон (бо в Україні їх ще не було на той час, не виготовляли), а потім і встановлювати. Звісно, справа нова і незнайома. Потрібно було заробляти на прожиття, а працевлаштуватися в Україні стало важкувато, от і довелося освоювати таку новацію.
Великих знань монтаж не потребував, а от від точності замірів і правильного рівня відносно лінії горизонту залежало, чи вікна гарно виглядатимуть, чи буде достатня звукоізоляція, та і тривалість експлуатації. Правда, треба було розбиратися в механізмах або, як ще кажуть, у фурнітурі, що була вмонтована у пластик вікон. Саме ця фурнітура і робить вікно функціональним, дає можливість його відчиняти, зачиняти, провітрювати. В Україні попит зростав, більше було поставок і встановлень вікон, відповідно зростав досвід у роботі з цим видом товарів.
Перші вікна, які тільки почали виготовляти, не можна порівняти з тими, які встановлюються зараз. Раніше для того, щоб вони служили тривалий термін, а також для запобігання їх вигоранню (пожовтінню) у пластик додавали різноманітні хімічні сполуки, зокрема зі свинцем. Такі вікна «душили» цих власників виділеннями у повітря кімнат шкідливих речовин. А якщо господарі забували відчиняти вікна і провітрювати приміщення, то вони  перетворювалися на газові камери. На початках покупці мало звертали увагу на механізми відчинення вікон і дверей, бо звикли, що завіси у дерев’яних вікнах міцні, і ніяких хитрощів. За такою ж аналогією відносились і до пластикових. І якщо майстер при встановленні не розповів вам про догляд, то за рік-два ви матимете зламані вікна. А ламається у них фурнітура. Тому у випадку западання вікна при відчиненні чи зачиненні або тугого ходу краще зверніться до майстра.
Олександр і Олег за свій «віконний» досвід бачили багато різних історій з вікнами, тому їхня головна порада – ніколи не слід квапитися з вибором, прийняттям рішень щодо придбання і встановлення вікон. Завжди потрібно бути уважним у виборі не тільки торгової марки, але і майстрів, які виконують це замовлення. Адже щоб справа вдавалася, її слід не тільки вміти робити, але й любити. Приємно на душі, коли бачиш, як задоволені клієнти після встановлення вікон через світлі та виблискуючі шиби споглядають на білий світ, і відбувається це через рік, через два і більше. До улюбленої справи Олег уже навіть прилучив старшого сина Мілана. Хлопець, переймаючи батькову науку, вже сам може цілком пристойно прийняти і виконати замовлення із встановлення і ремонту вікон.
Деталі механізмів вікон не можуть витримати прикладення непомірної сили
Торгових марок, які сьогодні виготовляють віконні та дверні системи, є достатньо: «Мегалайн», «Сенатор», «STEKO», «KBE», «KÖMMERLING», «WDS», «REHAU», «Viknar’off»,  «GEALAN». Але, як стверджують наші експерти віконної справи Олександр і Олег, конструкція самих вікон, їх механізмів майже однакова, різняться тільки фурнітура і скло у склопакетах. Кожному покупцеві та користувачу таких вікон слід пам’ятати: вікна і двері з металопластику завжди повинні працювати бездоганно, ніякої сили докладати до ручок і фрамуг не потрібно і не можна. Тим більше, якщо вікна нові й не були в експлуатації, встановлені з дотриманням будівельних та експлуатаційних вимог, то будь-яке утруднення їх зачинення чи відчинення, фіксування на провітрюванні має усуватися тільки майстром, а не застосуванням надмірних зусиль. Фурнітура виготовлена без врахування таких зусиль.
Різновид металопластикових вікон і дверей
Хоч конструкція цих виробів не є складною, але різновидів їх є багато. У першу чергу кожен виробник старається догодити покупцеві різними додатковими товарними особливостями: наприклад, заокругленою кромкою віконної рами, пропозицією кольоровості віконних рам, кольором скла, закачуванням газу у склопакет і т.д. Але головними складовими вікон і дверей є камерність рами, товщина скла, кількість шарів у склопакеті та фурнітура. У більшості українських домівок встановлюють 5-6-камерні рами і 2-3-камерні склопакети з товщиною скла 4 мм.
Якщо ви надумали вставляти металопластикові вікна, то спочатку потрібно вивчити цінову пропозицію: подайте запит на обрахунок вартості з розмірами вікна і описом конструкції у декілька фірм, які виготовляють вікна з профілю різних торгових марок. Коли ви отримаєте пропозицію, вам стане зрозуміло, яка вартість вам підходить. Не забудьте запитати про знижку, якщо замовляєте 2-3 вікна. З’ясувавши  головні  аспекти замовлення, з’ясовуєте інше: за чий рахунок відбувається встановлення вікон і чи здійснює цей постачальник подальше обслуговування та за яку ціну.
Звісно, що зорієнтуватися в пропозиції виробників і товарних властивостях пластикових вікон нефахівцю важкувато, тому зверніться до героїв нашої публікації, і ви однозначно отримаєте вичерпну консультацію, а можливо, вони вам допоможуть у цілому організувати заміну чи встановлення новеньких вікон.
Отож не баріться, телефонуйте з різних питань, які стосуються металопластикових вікон, Олександру, Олегу та Мілану. Вони завжди вас почують і допоможуть:0678950733, 0672846983.
І нехай завжди у ваших оселях буде тепло й затишно.
Оксана Дворецька, м. Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: