Повторне п'яне водіння коштувало жителю Володимирщини 34 тисячі гривень та майже чотири роки без прав

Повторне п'яне водіння коштувало жителю Володимирщини 34 тисячі гривень та майже чотири роки без прав
Повторне п'яне водіння коштувало жителю Володимирщини 34 тисячі гривень та майже чотири роки без прав

Володимирський міський суд виніс суворий вирок водієві, який вдруге за рік сів за кермо в стані алкогольного сп'яніння. 
Чоловік отримав штраф у розмірі 34 тисячі гривень та позбавлення права керування транспортними засобами на загальний строк три роки п'ять місяців і п'ятнадцять днів, повідомляє Район.Володимир, посилаючись на дані судового реєстру.
29 липня 2025 року суддя Олександр Мушкет розглянув справу про адміністративне правопорушення, скоєне 27 травня цього року в селі Березовичі Володимирського району. О 11:29 поліцейські зупинили водія автомобіля «Шкода», який керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння. Результат алкотесту показав 3,31 проміле алкоголю в крові — це критично високий показник, який у кілька разів перевищує допустимі норми.
Особливо обтяжуючою обставиною стала повторність правопорушення. 3 грудня 2024 року той самий водій вже був покараний Локачинським районним судом за керування в нетверезому стані – тоді він отримав штраф 17 тисяч гривень та позбавлення прав на рік. Однак це не завадило йому знову сісти за кермо напідпитку.
Під час огляду на місці зупинки у водія були виявлені всі характерні ознаки алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з ротової порожнини та порушення мови. Чоловік погодився на проведення тесту та не заперечував проти його результатів, про що свідчить його підпис у відповідному документі. Весь процес зупинки та огляду був зафіксований на відео з нагрудних камер поліцейських та відеореєстратора.
Правопорушник двічі не з'явився на судове засідання без поважних причин. Суд прийняв рішення розглянути справу за його відсутності, керуючись практикою Європейського суду з прав людини та нормами українського законодавства.
За повторне протягом року керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння суд призначив максимальне покарання в межах санкції статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф становить дві тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 34 тисячам гривень. Крім того, водія позбавлено права керування транспортними засобами на три роки.
Оскільки на момент вчинення нового правопорушення попереднє покарання ще не було повністю відбуте, суд приєднав невідбуту частину стягнення – п'ять місяців і п'ятнадцять днів. Таким чином, загальний строк позбавлення права керування становитиме три роки п'ять місяців і п'ятнадцять днів.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: