Панама оголосила надзвичайний стан у провінції Бокас-дель-Торо, яку називають банановою. Там розграбували крамниці та пошкодили будівлі під час мітингів проти пенсійної реформи.
Про це повідомляє Бабель із посиланням на BBC.
Уряд країни вирішив призупинити конституційні права в північно-західній провінції на наступні п’ять днів. Ці заходи обмежують свободу пересування й дозволяють поліції арештувати людей без ордера.
«Перед лицем порушення порядку та актів систематичного насильства держава виконуватиме свій конституційний мандат – гарантувати мир», – заявив міністр президентської адміністрації Хуан Карлос Орільяк.
За його словами, запроваджений надзвичайний стан дозволить врятувати провінцію від радикалів.
Заворушення в Бокас-дель-Торо розпочалися місяць тому. Профспілка робітників бананових плантацій оголосила страйк – так вона приєдналася до загальнонаціонального протесту, що спалахнув ще в березні. Річ у тім, що громадяни невдоволені пропозицією скоротити пенсії в країні.
У Бокас-дель-Торо заворушення переважно очолюють працівники бананової плантації компанії Chiquita Brands. Конфлікт загострився після того, як компанія звільнила тисячі учасників страйку в травні. Протестувальники встановлюють блокпости в провінції та часто вступають у сутички з поліцією. Цього тижня натовпи пошкодили один з обʼєктів Chiquita Brands, а також місцевий аеропорт.
Реклама
Панама оголосила надзвичайний стан у своїй Банаовій провінції
Розділ новин:




Коментарі