Обговорили соціальні послуги, що доступні у Володимир-Волинській громаді

Обговорили соціальні послуги, що доступні у Володимир-Волинській громаді
Обговорили соціальні послуги, що доступні у Володимир-Волинській громаді

4 листопада у приміщенні Центру надання адмінстративних послуг провели спільну зустріч працівників центру соціальних служб, ЦНАПу, інклюзивно-ресурсного центр “Жовта парасоля” та ГО “Берег Надії”, під час якої обговорили ряд соціальних послуг, що доступні у нашій громаді.
Директор Володимир-Волинського центру соціальних служб Вікторія Юхимюк та директор Центру надання адміністративних послуг Алла Троць розповіли про адміністративні та соціальні послуги, якими можуть скористатись мешканці громади та люди, які перебувають у складних життєвих ситуаціях, а також про комунікацію між службами та розв’язані проблеми. Робота у даному напрямку проводиться центром соціальних служб, територіальним центром, управлінням соціального захисту населення, а документи для отримання допомоги приймає ЦНАП.
До прикладу, мешканці громади можуть скористатись такими доступними послугами:

  • догляд вдома;
  • соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;
  • послуга соціальної адаптації;
  • послуга соціальної інтеграції та реінтеграції;
  • натуральна допомога;
  • кризове та екстрене втручання;
  • консультування;
  • послуга догляду та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних тощо.

Особливу увагу під час зустрічі приділили послузі представництва інтересів, яка передбачає ведення переговорів від імені отримувача соціальних послуг, допомогу в оформленні або відновленні документів, сприянні в реєстрації місця проживання або перебування, допомогу у розшуку рідних та близьких, відновленні родинних та соціальних зв’язків, сприяння у забезпеченні доступу до ресурсів і послуг за місцем проживання/перебування, встановленні зв’язків з іншими фахівцями, службами, організаціями, підприємствами, органами, закладами, установами тощо.
Оскільки у громаді є велика кількість людей з проблемами зору та слуху, обговорили можливість впровадження послуги перекладу жестовою мовою, яка б передбачала переклад  (у тому числі з використанням знакових систем) та словесною мовою під час відвідування особами з інвалідністю з порушеннями слуху органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, організацій і закладів, при купівлі товарів, робіт і послуг.
Вікторія Юхимюк зауважила, що частину відсутніх потреб можна отримати в інших містах області, зокрема у м. Луцьк надають послуги з паліативного/хоспісного догляду та підтриманого проживання.
Під час зустрічі порушили і питання патронатних родин. Нещодавно у нашій громаді створили єдину в області патронатну родину. Відтак, родина пройшла відповідний навчальний курс, розроблений мультидисциплінарною командою фахівців у сфері захисту дитинства. А після оформлення документів мама стала патронатною, а її  повнолітня донька помічницею. 
Звертатися за отриманням безоплатних соціальних послуг можна у Володимир-Волинський центр соціальних служб по вул. Івана Франка, 8.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: