Відмінно зарекомендували себе натуральні підживлення, завдяки яким рослини дають хороший урожай.
Помідори можна підгодовувати не тільки готовими добривами на основі хімічних сполук. Також добре зарекомендували себе натуральні підживлення, завдяки яким рослини дають хороший урожай, розповідає жителька Володимира Валентина Осьмачик.
Як зазначає господиня, внесення добрив сприяє правильному росту і розвитку кущів помідорів, рясному цвітінню, якісному зав’язуванню плодів, їх швидкому дозріванню і збільшенню кількості врожаю.
Як підгодувати помідори йодом
- Йод не тільки прискорює дозрівання плодів, але і попереджає розвиток небезпечного захворювання – фітофторозу, - каже пані Валентина. – У 10 л води я розчиняю 4 краплі спиртового розчину йоду, який продається в будь-якій аптеці. Отриманою рідиною поливаю помідори з розрахунку 2 л на кожну рослину.
Попіл
Також господиня використовує розчин попелу: у 10 л води розчиняє 1 склянку попелу й отриманою рідиною поливає грядки з помідорами. Нерозчинений попіл згодом просто виливає під рослини.
- Попіл можна застосовувати і для позакореневих підживлень, - розповідає пані Валентина. – Для цього 300 г попелу я розчиняю в 3 л води і кип’ячу протягом 30 хвилин. Настоюю 5 годин, доводжу об’єм рідини до 10 л і додаю туди трохи господарського мила, щоб рідке підживлення краще трималася на листках. Потім розчин проціджую і обприскую ним бадилля помідорів.
Дріжджі
Для підживлення помідорів можна використовувати як свіжі, так і сухі дріжджі.
За словами господині, добриво з хлібопекарських дріжджів легко приготувати, навіть є три способи.
- Один пакет сухих швидкорозчинних дріжджів треба змішати з 2 ст. л. цукру і додати трохи теплої води, щоб суміш стала рідкою. Потім отриману субстанцію необхідно розчинити у 10 л води і використовувати по 0,5 л на кожну рослину, - ділиться рецептом Валентина Михайлівна. – Другий спосіб, який я використовую, полягає у використанні чорного хліба. Трилітрову банку на 2/3 заповнюю чорним хлібом, доверху наливаю в неї теплу воду з розчиненими в ній свіжими дріжджами (100 г) і ставлю у тепле місце на 3-5 днів, після чого настій проціджую і розбавляю водою в пропорції 1:10. Для молодого куща помідора використовую 0,5 л розчину, а для дорослого – близько 2 л.
А ще існує найпростіший рецепт добрива з дріжджів: 100 г свіжих дріжджів ретельно розчиняють у 10 л води і отриманою рідиною відразу ж поливають помідори.
У дріжджах немає основних елементів харчування рослин, тому дріжджовий розчин – це скоріше стимулятор росту, ніж добриво.
Курячий послід
Курячий послід діє на рослини не гірше комплексного мінерального добрива: в ньому багато азоту і фосфору.
Як зазначає пані Валентина, дуже ефективно використовувати розведений водою свіжий курячий послід. Для цього відро (10 л) на 1/3 заповнюють курячим послідом, до країв ємності доливають воду, настоюють на відкритому повітрі протягом 7-10 днів, після чого 0,5 л настою розводять у 10 л води і отриманою рідиною поливають міжряддя з розрахунку 5-6 л на 1 кв. м.
- Стежте, щоб розчин курячого посліду не потрапив на листя помідорів, оскільки це може викликати опіки, - попереджає господиня. – Сухий курячий послід теж можна використовувати як добриво. Для цього 0,5 кг посліду я заливаю 10 л води, ємність щільно накриваю плівкою (щоб азот не розсіювався) і настоюю добриво 3-5 днів. При цьому кожен день його помішую. Після цього настій розбавляю водою в співвідношенні 1:20 і виливаю по 0,5-1 л під кожну рослину.
Кропива
- Також я іноді готую добриво у вигляді настою з кропиви, - каже господиня. – Готую настій з молодих листків: у них накопичується багато азоту, калію і заліза. Ємність (її розмір залежить від того, скільки добрива потрібно для вашого городу) заповнюю на 2/3 кропивою, потім туди наливаю воду, але не до самого верху, накриваю кришкою і настоюю 7-10 днів у теплому місці. Коли кропива забродить, 1 л настою розводжу у 10 л води і отриманою рідиною помідори поливаю під корінь із розрахунку 1-2 л на рослину.
Як зазначає Валентина Михайлівна, таким добривом не можна зловживати. На місяць проводять не більше 2 підживлень кропивою.
Коментарі