На всеукраїнському семінарі представляв свій досвід роботи районний центр тероборони

На всеукраїнському семінарі представляв свій досвід роботи районний центр тероборони
На всеукраїнському семінарі представляв свій досвід роботи районний центр тероборони

У другому навчальному модулі з підготовки інструкторів із національно- та військово-патріотичного виховання «Ranger Force II», що відбувся у Пластовому центрі в місті Буча на Київщині, взяла участь команда інструкторів під керівництвом директора КП «Володимир-Волинський районний центр підготовки територіальної оборони» Олега Бойка та заступника голови районної ради Андрія Оніщука. 
Укотре організований громадською організацією «Альфа селф дефенс» семінар пройшов під гаслом: «Труднощі – це ключ до досконалості». А охочі вдосконалити свої знання та уміння з тактико-спеціальної та альпіністської підготовки, тактичної медицини та бойової психології прибули з різних куточків України, адже цей навчальний модуль за напрямками із різних дисциплін націлений на підготовку інструкторів для сил територіальної оборони.
«Захід був організований таким чином, що кожен міг і чогось повчитися, і поділитися з іншими власним досвідом. Вразив рівень підготовки залучених тренерів, а всі без винятку лекції, тренінгові вправи та практичні завдання були дуже корисними і пізнавальними. Нашій волинській команді, зокрема, цікаво було дізнатись і про тонкощі психологічної роботи з військовими, які перебувають у зоні реальних бойових дій, і про особливості надання домедичної допомоги в бою, і про застосування новітнього озброєння. А представників інших областей дуже зацікавив правовий і практичний механізм створення центру тероборони за нашим зразком, аналогів якому в Україні немає», - розповів Андрій Оніщук.
Він також поділився враженнями від конкретних тренувальних занять. Наприклад, показовим було навчання в групах за завданнями спецпризначенців. Тут учасники навчались розуміти термінологію і мову жестів, розгортати та згортати свій підрозділ  «віялом»  або «ялинкою». Відпрацьовували і виявлення та знешкодження диверсійно-розвідувальних груп, затримання автомобіля з терористами. «Нам вдалося поспостерігати за роботою професіонала, який самостійно нейтралізував одну за одною кілька груп «диверсантів», використовуючи для власного маскування підручні засоби та природні матеріали. А затримання підозрюваних, які пересуваються автотранспортом, виявилось процесом більш ніж жорстким», - зазначив Андрій Юрійович. 
Не менш корисними, розповів він, були навчання з навичок роботи з альпіністським спорядженням, організації страховки і самостраховки, наведення навісної переправи, тактичного спуску із будівлі багатоповерхівки.
А тактико-спеціальна підготовка дала потужну тактичну базу знань у роботі зі зброєю. До слова, під час семінару компанією ТОВ «Інтерпромінвест» та особисто конструктором Сергієм Луговським були представлені розробки сучасної української новітньої зброї та технічних пристроїв, а це «Вулкан» («Малюк») калібру 7,62 і 5,56, модифікований гранатомет під «ВОГ-25», система протидії дронам та БЛА «RIFF», а також пристрій для захисту персонального комп’ютера – цифрових підписів та звітностей «Токен», що актуально в умовах інформаційної війни.
Окремо варто відзначити роботу команди психологів, які поділились досвідом бойової практики виведення із ступору людини на різних етапах психологічного афекту: від виклику до військкомату призовника або резервіста територіальної оборони і до нападу-захоплення населеного пункту, обстрілу будинку, блок-поста тощо. 
«До участі у семінарі зголосились чимало людей із різних причин. Приємно, що володимир-волинська команда змогла представити абсолютну новелу в  системі територіальної оборони, яка зараз переживає період становлення і розвитку. Перейняти досвід роботи нашого центру підготовки тероборони уже захотіли житомиряни, зацікавились представники інших областей. Є також домовленість із ГО «Альфа селф дефенс» щодо розширення спектру навчальних дисциплін та організації чергового етапу цього всеукраїнського семінару на теренах Волинської області», - підсумував участь у події Андрій Оніщук. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: