На Волині судили шпигуна з Білорусі

Публікації

Житель села Самари, що на Ратнівщині, котрий погодився шпигувати для білорусів, постав перед судом.

Про це пише Район.in.ua з посиланням на ухвалу Луцького міськрайонного суду Волинської області.

Згідно з документом, чоловік обвинувачується в тому, що орієнтовно в лютому-березні 2019 року, перебуваючи на території Республіки Білорусь, в місті Брест, надав добровільну усну та письмову згоду працівнику відділу Комітету Державної Безпеки Республіки на конфіденційне співробітництво з ним, як представником іноземної організації.

Житель села Самари мав збирати й надавати інформацію про систему охорони державного кордону та особовий склад підрозділів Луцького прикордонного загону Державної прикордонної служби України на ділянці кордону в межах Ратнівського району. Таким чином, житель Ратнівщини посягнув на державну безпеку України, оскільки така інформація становить державну таємницю.

Відтак чоловік вступив в агентурні відносини з закордонною спецслужбою та відповідно створив умови для здійснення розвідувально-підривної діяльності іноземним спеціальним службам на території України.

Надалі, 09 березня 2019 року, указаний вище працівник Комітету державної безпеки Республіки Білорусь, через текстове повідомлення поставив самарівчанину завдання зібрати та передати йому відомості про особовий склад підрозділів Луцького прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України на ділянці кордону в межах Ратнівського району Волинської області.

Зазначену інформацію «шпигун» повинен був передавати під час особистих зустрічей на території Республіки Білорусь, у заздалегідь обумовлених місцях.

Однак, самарівчанин вирішив добровільно здатися і розповісти про угоду українським правоохоронцям, адже, як відомо, документи, які просив його принести білорус, становлять державну таємницю, отже розголошення будь-якої конфіденційної інформації особового складу може завдати шкоди обороноздатності України.

В підготовчому судовому засіданні, захисник обвинуваченого подав письмове клопотання про звільнення свого клієнта від кримінальної відповідальності на тій підставі, що він так і не виконав завдання і добровільно здався. Суд клопотання задовольнив.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: