На пункті пропуску «Устилуг» в чоловіка митники вилучили дві старовинні ікони

На пункті пропуску «Устилуг» в чоловіка митники вилучили дві старовинні ікони
На пункті пропуску «Устилуг» в чоловіка митники вилучили дві старовинні ікони

На пункті пропуску «Устилуг» у подорожнього виявили дві старовинні ікони, що можуть мати історичну чи культурну цінність. Громадянин України намагався вивезти їх за кордон, разом з особистими речами.
Митники вилучили ікони та передали на експертизу. Про це пишуть на сторінці Волинської митниці.
Також митники скерували повідомлення про правопорушення, що містить ознаки злочину до правоохоронних органів. Попередньо його кваліфікували за статтею 201 Кримінального кодексу України (контрабанда культурних цінностей).
Остаточні висновки здійснюватимуть експерти та слідчі.
Довідково: вивезення культурних цінностей, у тому числі приватної власності, без відповідного Свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей – заборонено.
Суб’єкт, який має намір вивезти або тимчасово вивезти з території України культурні цінності, подає письмову заяву про видачу відповідного Свідоцтва до Мінкультури. За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів Мінкультури видає Свідоцтво, що є підставою для пропуску зазначених у ньому культурних цінностей за межі митної території України, або мотивовану відмову у видачі Свідоцтва.
Така адміністративна послуга надається впродовж 10 робочих днів і є безкоштовною для заявника. Натомість, згідно із санкцією статті 201 Кримінального кодексу, контрабанда культурних цінностей карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: