Мисткиня із Затурцівської громади Олена Барчук зайняла пере місце у обласному конкурсі писанки

Мисткиня із Затурцівської громади Олена Барчук зайняла пере місце у обласному конкурсі писанки
Мисткиня із Затурцівської громади Олена Барчук зайняла пере місце у обласному конкурсі писанки

Мисткиня із Затурцівської громади Олена Барчук та вихованці студуї мистецтв «Долоньки» взяли участь в обласному конкурсі писанки «Великоднє диво». 
Виставка-конкурс проходили 26 квітня 2024 року в Обласному науково-методичному центрі культури. Фото опублікували на сторінці студії у фейсбуці.
За результатами конкурсу художня керівниця будинку культури села Холопичі Олена Барчук посіла І місце.
Виготовляти писанки мисткиня почала давно, більше 8 років тому. Працює дівчина у найпоширенішій техніці написання писанок — восковій. Мисткиня дуже захоплена цією справою та вважає написання писанок своєрідною терапією для душі.
«Писанка — це вид мистецтва на якому можна прочитати історію нашого народу. Це кольорове яєчко вважається символом сонця, життя, весняного відродження, а також символом радості та віри у Воскресіння Ісуса Христа», – розповідає Олена Барчук.
У будинку культури села Холопичі діє гурток писанкарства на якому діти вивчають писанку та занурюються у традиції українського народу.
«Незважаючи на активність дітей, на гуртках писанкарства вони всі дотримуються правил тишини та спокою – це важливе правило написання писанки. Дітей зацікавлює те, що малювати потрібно не на папері, а саме на тоненький шкаралупі видутого яєчка. Тішить те, що діти теж цікавляться нашим традиційним мистецтвом. Та не просто цікавляться, а створюють чудові роботи які займають призові місця в області», – додає пані Олена.
Вихованці студуї мистецтв «Долоньки» здобули наступні призові місця:

  • ІІ місце – Анастасія Лопатюк;
  • ІІ місце – Майя Похила;
  • ІІІ місце – Соломія Лопатюк;
  • ІІІ місце – Кіра Мартиняк;
  • ІІІ місце – Дарина Савчук.

Також Олена розповіла як проходить підготовка до виготовлення писанок та що вони означали для наших предків.
«Кожного року я починаю виготовляти писанки з січня місяця та малюю до самого Великодня. Вивчаю нові символи, нові техніки написання та способи роботи з писанкою. І звичайно кожного року малюю писанки до великоднього кошика. За уявленнями наших предків, це маленьке розписане яєчко здатне приносити удачу, оберігати від зла. Писанки видуті та нанизані на нитку вішали під образами, щоб у хаті панувала злагода та добро», – розповідає мисткиня.
Олена любить свою професію та вважає мистецтво дуже захоплюючим. Ще з училища дівчині прищепили любов до народного, українського мистецтва. Олені дуже подобається, що наші предки створювали дуже багато красивих речей які використовували у побуті для декорування свого житла, посуду і та іншого. Писанкарство не було виключенням.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: