Мешканці Іваничів скаржаться на викиди у повітря на сушильному комплексі ТОВ «П’ятидні»

Мешканці Іваничів скаржаться на викиди у повітря на сушильному комплексі ТОВ «П’ятидні»
Мешканці Іваничів скаржаться на викиди у повітря на сушильному комплексі ТОВ «П’ятидні»

2 листопада на прийомі в іваничівської селищної голови громадянкою Людмилою Данилюк, яка є жителькою смт Іваничі, було підняте питання про те, що при сушінні кукурудзи на сушильному комплексі ТОВ «П’ятидні», який розміщений у селищі, відмічається збільшення концентрації викидів у приземному шарі атмосферного повітря. Про це повідомляють на сайті Іваничівської селищної ради.
У порядку розгляду звернення селищною радою 5 листопада було здійснено виїзд за місцем заявленої скарги. Участь у зустрічі взяли селищна голова Лідія Томашевська, її заступник Віктор Березюк, в.о. начальника відділу земельних ресурсів, комунального майна та екології Олег Волянський, провідний спеціаліст відділу Юрій Тимощук та жителі вулиці Луцької, будинки яких безпосередньо знаходяться в промисловій зоні, прилеглій до залізничних колій. Також на зустрічі був присутній директор Іваничівського зерносушильного комплексу Микола Павлюк.
Із піднятого заявницею питання, попередньо ще у грудні 2020 року,  депутатом селищної ради Анатолієм Макаровим надавався відповідний депутатський запит. На виконання депутатського запиту селищна рада надіслала копію запиту із супровідним листом до ТОВ «П’ятидні».
Іваничівська селищна рада звернулась до Державної екологічної інспекції у Волинській області, яка надала роз’яснення, що проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) проводиться відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Позапланова перевірка проводиться лише на підставі звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду навколишньому середовищу. На звернення органів місцевого самоврядування, депутатів позапланова перевірка не передбачена чинним законодавством.
Згідно з відповіддю директора ТОВ «П’ятидні», підприємство 12 серпня 2020 року отримало дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами згідно зі статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Селищною радою у 2020 році були проведені громадські слухання щодо цього питання.
Селищна голова Лідія Томашевська вказала на те, що скарги від громадян на перевищення концентрації викидів потребують обов’язкового залучення екологічної інспекції з проведенням лабораторних досліджень для встановлення факту порушень щодо забруднення навколишнього середовища. Питання позапланової перевірки регулюється Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і можуть проводитися лише на підставі звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду навколишньому середовищу, Державною екологічною інспекцією у Волинській області.
Відповідно, громадяни вирішили безпосередньо звернутися до Державної екологічної інспекції у Волинській області. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: