10-го травня в історичному музеї імені Омеляна Дверницького відбулася зустріч жителів Володимира із землячкою, уродженкою нашого міста, кандидатом філологічних наук, доценткою кафедри телебачення і радіомовлення Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Т.Шевченка відомою журналісткою Майєю Нагорняк.
Пані Майя народилася у Володимирі і в дитинстві проживала на вулиці Поштовій. Як відомо, спогади з дитинства – найкращі, найтрепетніші і вони залишаються в пам’яті на все життя. Наша землячка з ранніх років була оточена любов’ю найрідніших людей: мами, тата, бабусі й дідуся.
Мама Наталія працювала завідувачкою магазину «Дитячий світ», тож цілий день була на роботі. Разом з ненькою часто бувала і маленька Майя. Мамині колеги-продавці допомагали дівчинці вчити уроки. Тато Володимир працював учителем фізкультури і анатомії у середній школі №3. Дуже теплі спогади у жінки про дідуся і бабусю. Дідусь прожив 94 роки, зберіг добру пам’ять, був дуже працьовитим, навіть у поважному віці ще вправно косив траву. У вільний час любив почитати газети і… дитячі казки. Бабуся трудилася в саду і на городі і змалечку привчала до праці Майю та її сестру. Ввечері, коли уся домашня робота була закінчена, бабуся розповідала онучкам казки і цікаві історії.
Після закінчення школи дівчина навчалася у педагогічному училищі імені А.Кримського, але її дуже приваблювала журналістика. Перші свої статті вона друкувала у газеті «Слово правди», де її наставником був світлої пам’яті журналіст Анатолій Юрчук, а також світлої пам’яті редактор Федір Самчук, нинішній редактор Антоніна Михальчук і журналістка Ніна Мосорук, редактор місцевого радіомовлення Валентина Мазурок та інші.
Згодом Майя стала студенткою факультету журналістики Київського університету. Навчання було цікавим, дівчина, як і інші студентки, дуже хотіла працювати на телебаченні, але відома телеведуча Тамара Щербатюк переконала її спробувати свої сили на радіо. Таким чином студенткою третього курсу Майя Нагорняк розпочала роботу на Українському радіо, спочатку як кореспондент, а потім – як ведуча інформаційних програм. Тож голос нашої землячки з Володимира звучав в ефірі Українського радіо. Так прийшли визнання і популярність.
Згодом жінка стала працювати парламентським кореспондентом від радіо «Свобода». Ця робота була дуже цікавою, але й напруженою: доводилося цілий день перебувати у сесійній залі Верховної Ради України, щогодини передавати звіт до редакції і при цьому вкластися всього за 28 секунд. Але така робота давала можливість поспілкуватися із багатьма знаними людьми. Зокрема, з політиками Іваном Плющем і Леонідом Кравчуком. Особливо цікавою була зустріч колишнього Прем’єр-міністра Євгена Марчука з відомою балериною Майєю Плісецькою. На цій зустрічі пощастило побувати і пані Майї, яка в дитинстві теж захоплювалася балетом. Балерина Плісецька виявилася дуже простою, щирою, доступною людиною. Також наша землячка завдяки журналістській роботі побувала в Китаї. Але особливо запам’яталася поїздка до Шотландії. У ній журналістка висвітлювала діяльність київського театру «Золоті ворота», який брав участь у міжнародному театральному фестивалі у місті Единбург. Вистави відбувалися на вулицях міста, там можна було побачити костюмованих акторів із різних країн світу.
Та війна, яку розв’язали російські агресори 24 лютого, перекреслила багато життєвих планів пані Майї і її сім’ї. Довелося виїхати з Києва до Володимира, до мами Наталії, взявши із собою доньку Лізу, студентку Київського коледжу мистецтв і дизайну, і сина Гліба, семикласника. Чоловік Андрій, який за фахом перекладач з англійської і німецької мов, добровольцем пішов на фронт – захищати Україну. За нього Майя Володимирівна дуже переживає. Саме віра в Бога підтримує жінку, яка щодня молиться і ходить з мамою на молитву до костелу Св. Йоакима і Анни. А ще багато днів плела сітки для маскування для воїнів ЗСУ, щоб підтримати наших захисників.
Спілкуватися з Майєю Нагорняк дуже цікаво, адже вона багато чого пізнала в житті, розмовляла з різними людьми, бувала за кордоном.
На зустріч із відомою журналісткою прийшли її викладачі з педагогічного коледжу імені А.Кримського Алла Палій та Інна Совальська, які мудро зауважили, що пані Майя досягла успіхів завдяки своїй працьовитості, наполегливості й таланту.
Героїня нашої розповіді дуже любить поезію Олександра Олеся, який писав, що день, світло обов’язково переможуть. Тож пані Майя теж вірить, що сили добра обов’язково здобудуть перемогу і наша Україна розквітне, бо ми, українці, – миролюбний і працьовитий народ.
Богдан Янович
Коментарі