Квітучії петунії, як магазинні, можна виростити самостійно вдома

Квітучії петунії, як магазинні, можна виростити самостійно вдома
Квітучії петунії, як магазинні, можна виростити самостійно вдома

Наталія Кожевнікова, жителька Володимира, уже багато років самостійно вирощує яскраві різнобарвні квіти на своєму обійсті. Особливою гордістю щороку для неї є петунії, які жінка почала сіяти декілька років тому. Почалося це все із того, що пані Наталія вирішила проекспериментувати, щоб порівняти якість і стійкість куплених рослин і тих, які виростила сама. Із того часу господиня більше не купує петунії, а висіває їх самостійно.
Як розповідає пані Наталія, щоб одержати рясно квітучу рослину вже в травні-червні, насіння на розсаду потрібно висівати у лютому-першій декаді березня. Якщо терміни посіву будуть більш ранні, розсаду необхідно буде досвічувати.
- Для посіву я використовую ґрунт, підготовлений ще з осені. Ґрунтосумішзмішую з перегною, садової землі та піску, узятих у співвідношенні 1:1:2. Її насипаю в ємкості, у яких буде рости петунія, і залишаю промерзати на вулиці. За кілька днів до того, коли планую сіяти петунії, ємкості вношу в будинок для відтавання. Перед посівом ґрунт додатково знезаражуювід шкідників, - розповідає господиня.
Пані Наталія зазначає, що гарна розсада вийде, якщо при посадці використовувалося насіння високої якості. Доросла рослина має відповідати всім характеристикам, властивим певному сорту. Тобто, квітка повинна мати розмір і колір, властиві даному сорту, бути деякою мірою стійкою до умов зростання тощо.
- Сіяти петунію можна насінням двох типів: покриті оболонкою і чисті, - каже квітникарка. - Оболонка дає ряд переваг: насіння захищене від ушкоджень і хвороб, його легше висівати в ґрунт. Проте чисте насіння має вищу схожість. 
Підготовлений ґрунт спочатку треба зволожити, після чого на нього пані Наталія висіває насіння петунії. Потім присипати ґрунтом висіяний матеріал не потрібно, достатньо злегка його придавити.
До моменту появи сходів ємкості з посадками господиня накриває склом. Поливати ґрунт, як зазначає пані Наталія, потрібно при необхідності, використовуючи пульверизатор.
- Перші паростки з’являються на 5 день. Густі посадки потрібно проріджувати, для цього я зайві сіянці вискубую, - розповідає жінка. - Для нормального росту розсади петунії необхідна температура 20-22 градуси. З появою сходів петунії укриття знімаю і переношу ємкості в приміщення, де температура не перевищує 18 градусів. Якщо петунія правильно посіяна і створені хороші умови для росту сходів, через 3 тижні підрослу розсаду можна пікірувати.
У квіткові горщики розсаду жінка радить пікірувати через 3 тижні після першого пересадження. Діаметр горщика має бути 8-10 см, як ґрунт господиня використовує субстрат, придбаний у магазині. Пересаджені рослини виносить у приміщення з температурою 20 градусів удень і 18 уночі, потім температуру потрібно понизити ще на 4 градуси.
- З утворенням першого справжнього листа посіви петунії треба провітрювати, - каже пані Наталія. - Я забираю плівку і знижують температуру до 16 градусів. З появою третього листа сіянці проріджую, відсаджуючи зайві рослини. Потрібно знати, як правильно саджати петунію і доглядати за нею. Не можна допускати перезволоження ґрунту в посадках – поливаю раз на 3 дні, у міру легкого підсихання ґрунту. Підрослі рослини прищипую, через що петунія починає випускати більше свіжих гілочок. Якщо петунію посіяли рано, верхівкову частину можна вкорінювати.
Як зазначає пані Наталія, рясного цвітіння петунії можна домогтися при дотриманні певних умов: горщик має бути підходящого розміру, своєчасність поливу і підживлень, видалення зів’ялих квіток.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: