Доброта – найвищий вияв людяності і порядності. Якщо її не оцінять люди, то Бог обов’язково нагородить людину, яка підтримала когось у важку годину, протягнула руку допомоги. Та в наш час доброта може бути оманливою, а ті, хто «керуються» такою добротою, часто є хитрими, підступними і корисними людьми. Найчастіше жертвами таких шахраїв стають одинокі, престарілі або хворі люди.
Не станемо, керуючись етичними мотивами, називати ім’я героя, про якого йтиме мова. Назвемо його Олександром Сергійовичем. Живе ця людина в нашому місці, має інвалідність дитинства. Він неодружений, дітей не має. Також не має і родичів. Єдиний брат помер декілька років тому.
Разом з Олександром Сергійовичем мешкають квартиранти - сімейна пара. Ці особи ведуть аморальний спосіб життя, не сплачують за помешкання, зловживають алкогольними напоями, підпоюють самого пнсіонера, конфліктують з соціальними службами. Сусіди скаржаться на постійні конфлікти з квартиранткою.
-Олександр Сергійович перебуває на обслузі територіального центру, - розповіли редакції працівники терцентру. – Він мешкає у трьохкімнатній квартирі. Ще покійний брат дозволив жити так званим квартирантам, які втерлися в довіру. Наша комісія обстежила умови життя Олександра Сергійовича. У помешканні дуже брудно, так як у власника є собака і кіт, яких ніхто не вигулює. В аварійному стані стіни. Пенсіонер скаржиться, що були здійснені крадіжки, зокрема, зник слуховий апарат. Неодноразово викликали наряди поліції, оскільки квартирантка поводиться агресивно.
Соціальний робітник забезпечує пенсіонера харчуванням, відвідує тричі на тиждень, намагається по можливості привести в порядок житло. Пенсіонер нарешті зрозумів, що нічого поганого працівники тер центру йому не роблять, і почав їм довіряти.
У цієї хворої людини виник складний бар’єр у спілкування. Він легко піддається впливу. Але його можна зрозуміти. Нещасна людина багато років не знала справжнього людського тепла, уваги, любові. Ось чому він потягнувся до цих людей, які опинилися в його квартирі, і підкорили собі його слабку волю. Він був під їх впливом. Це відчувається і зараз. Квартирантка постійно поруч, особливо зустрічах працівників тер центру з пенсіонером, поводиться зухвало, дозволяє собі грубість. Вона пише заяви в поліцію, також погрожує оформити над інвалідом опіку і відверто зізнається, що прагне стати господаркою в квартирі. Але, не зважаючи на свій стан, Олександр Сергійович починає розуміти, хто є хто.
Звичайно, ситуація складна, але тут є над чим замислитись. Квартирне шахрайство, хитре окозамилювання підкупною «оманливою» добротою , на жаль, процвітає на кожному кроці. Під ударом наклепів шахраїв опиняються і соціальні робітники, які сумлінно виконують свої обов’язки. На них спритні ділки намагаються спихнути пропажу речей, крадіжки, підступні користолюбні наміри тощо. Та якщо соціальних робітників захищає закон, то часто самі власники квартир та будинків допускають неприпустиму легковажність, довіряючи ключі від своїх осель незнайомим людям, від яких опісля дуже важко відкараскатись. Вони ж бо теж хитрі, закони знають. А тому звертаємося до всіх наших співгромадян, особливо до шановних літніх людей, які проживають самі, до інвалідів – будьте обережні, не довіряйте незнайомим людям, не впускайте їх у свої домівки! Радьтеся із соціальними працівниками, з юристами, не ігноруйте негативну інформацію, яку отримаєте про своїх квартирантів, і намагайтеся якнайшвидше позбутися їх.
Водночас слід пам’ятати, що серед нас багато і добрих людей. Не слід всіх підозрювати в корисливості та шахрайстві. Є чудові люди, які дійсно готові допомогти, або ж шукають роботу, а тому погоджуються доглядати стару чи хвору людину. Такі люди варті подяки, а щодо винагороди, то це вже, як кажуть, справа домовленості. Та все ж найбільшу винагороду за щирі наміри та доброту воздасть лише Господь.
Антоніна Булавіна, м. Володимир
Коментарі