«Хочу бачити нашу молодь творчою і розвиненою»

«Хочу бачити нашу молодь творчою і розвиненою»
«Хочу бачити нашу молодь творчою і розвиненою»

Юлії Кулик всього 18 років. Вона навчається у Володимир - Волинському педагогічному фаховому коледжі по спеціальності  » Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Родом юнка з міста Устилуг, де народилася 15 липня 2004 року. У школі дівчинка була відмінницею, приймала участь в олімпіадах, та найбільше любила хімію. Мабуть, сказалася генетика, бо тато у Юлії – лісник, а мама і сестра – фармацевти, а в цій галузі необхідні знання хімії. Проте зосереджуватися на хімічних та біологічних дослідженнях дівчина не бажала. Не дуже приваблювала її і професія вчителя. Пояснює це одним словом – «не моє».

Коли в педагогічному коледжі проводився День відкритих дверей, Юля заради цікавості заглянула до закладу. І тут їй сподобалося діловодство. Саме цей фах відкривав перед нею певні перспективи. Юлію зацікавило те, що поряд з діловодством вивчаються комп’ютерні технології, реклами, повністю досліджується система Google. Вона в захопленні від своєї наставниці Ольги Олександрівни Подворнюк, яка вчить свої студентів, як спілкуватися з громадськістю. На факультеті опановують і ораторське мистецтво.

Під час практики Юлія поглиблювала набуті знання в Устилузькій міській раді. Проте займалася і бібліотекарською справою, проводила цікаві заходи для дітей, навіть організували клуб читайликів , який існує і нині.

Чотири роки промайнули швидко. Незабаром – випускний вечір. Основне, що подобається Юлії у справі, якою вирішила займатися все життя – це чіткість виконаної роботи. Тут важливо знати, як працювати з відвідувачами, донести до них потрібну інформацію, все детально перевірити.

Відомо, що наше суспільство діловодства не дуже любить. Люди потерпають від біганини по кабінетах, від вимог чиновниками різноманітних папірців, які нерідко дублюють один одного.

- Я вважаю, що все це потрібно спростити, - каже дівчина. – До людей слід відноситися з відкритою душею, допомогти, підтримати, підказати. Звичайно, потрібно бути трішки психологом. Головне, організувати справу таким чином, щоб не допускати нелогічності, коли людину посилають кудись в іншу організацію для отримання документа, який фактично дублює попередній. Все має бути максимально спрощеним.

 Але не тільки діловодство стало любов’ю Юлії Кулик. Ще на третьому курсі дівчина захопилася медіа-освітою. Саме тоді вона взяла участь у проекті «Зробимо Волинь кращою». Нині в Інтернеті дуже багато інформації, яку люди читають і поширюють. І потрібно все це синтезувати, вдаватися до реального джерела інформації. В інакшому випадку ця інформація буде викривлена і неправдива. Медіа-освіта ставить своїм завданням не допустити паніки, навчити людей правильно користуватися інформацією, не спотворювати факти, відсіяти непотрібне, особливо фейки. Не потрібно людей дуже лякати, але й не слід їм надто улещувати вуха.

 Задля того, щоб навчити людей правильно користуватися інформацією, Юлія створила платформу «All Media». Завдання проекту – залучити до медійної освіти талановиту і здібну молодь. З цією метою плануються різноманітні заходи. Проект поширено по всіх медіа.

Працьовитості Юлії можна лише позаздрити. Працюючи над проектом, вона використовує навіть нічний час, коли ніщо не відволікає її від роботи. До створення проекту долучилися друзі-однокурсники. Нині проект захищено в Луцьку, отримано диплом.

Слід відмітити, що родзинкою проекту став рідний Устилуг. Юлія прагне, щоб молодь і діти рідного міста не зосереджувалися на телефонах, а прагнули всестороннього розвитку, щоб повернулися в наше життя туристичні дороги, екскурсії, вогники, щоб молоді люди більше спілкувалися. Хочеться, щоб поруч з вивченням рідної літератури молодь знайомилася із зарубіжною літературою, вивчала класику. Адже йдемо в Європу, а ми всі є авторами сценарію і режисерами своєї долі.

Антоніна Булавіна м. Володимир

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: