Часто вживане слово, що свідчить про страшну недугу - аритмія

Часто вживане слово, що свідчить про страшну недугу  -  аритмія
Часто вживане слово, що свідчить про страшну недугу - аритмія

Досить часто на прийом до лікаря-кардіолога приходять пацієнти зі скаргами на відчуття перебоїв в роботі серця. Це насторожує іх та у декого виникає страх з цього приводу. 
Давайте розберемось:чи дійсно є небезпека у цих симптомах. 
В поняття аритмія  входять усі порушення ритму та електропровідності у серцевому м`язі - пароксизмальна тахікардія(напади прискореного серцебиття), миготлива аритмія(порушення скорочень м`язових волокон), екстрасистолія (порушення утворення імпульсу у серцевому м`язі), брадикардія(уповільнене серцебиття).
Щоб не обтяжувати читача складними термінами, я б поділила усі ці аритміі на загрозливі для життя,  та практично безпечні. До безпечних належить синусова аритмія та певні види передсердних екстрасистол в невеликій кількості.
 Ці аритміі часто зустрічаються у дітей та підлітків і не вимагають лікування. 
Інщі види , які перечислені , на жаль , можуть привести до розвитку ускладнень , таких як утворення тромбів із-за нерегулярноі роботи серця, до інсульту, серцевоі недостатності, та навіть раптовоі смерті.
Тому не варто легковажити наступними симптомами- відчуття нерегулярного биття серця, пульс більше 140 ударів за хвилину або - менше 55, що супроводжується  задишкою , головокружінням, втратою свідомості , відчуттям дискомфорту в грудній   клітці,  варто негайно звернутись за медичною допомогою.
 Щоб ефективно лікувати, або ж усувати  аритміі , обовязково потрібно встановити причину. Цим займається лікар кардіолог. У складних випадках пацієнт скеровується до кардіолога-аритмолога для більш глибшоі діагностики. 
Причиною аритмій  найчастіше є хвороби серця - ішемічна хвороба, гіпертонія, запалення серцевого м`язу після грипу, ковідноі інфекціі, ревматизм. Інколи аритміі можуть бути вроджені. В ряді випадків причиною аритмій є хвороби інших органів, які впливають на роботу серця- проблеми зі щитовидною залозою, шлунком, або внаслідок інтоксикації. 
Як визначити  вид аритмії ? Золотим стандартом, або ж найвирогіднішим способом діагностики, є добовий запис електрокардіограми. Обстеження називається холтерівське моніторування, назване за прізвищем амерканського лікаря Нормана Холтера який дослідив і обгрунтував повноцінність такого обстеження, а також започаткував багато прогресивного  в галузі кардіологіі.
Це обстеження дозволить встановити вид аритміі, час коли вона виникає , порахувати кількість екстрасистол за добу та правильно призначити протиаритмічне лікування. Важливими обстеженнями також є ЕКГ та ехокардографія, які також додають інформацію про діагноз. 
Усі ці обстеження  наші пацієнти  від народження до  дорослого віку мають можливість проходити у сучасному, обладнаному відповідно до світових стандартів,  кардіологічному центрі “ Кардіолайн “на вул.Драгоманова ( в колишньому адміністративному корпусі швейної фабри).Існує  процедура попереднього запису на прийом, і щодено вас обслуговуватиме приємний персонал і лікуватиме команда фахових лікарів спеціалістів. Довідки можна отримати за телефоном:....
Звертайтесь та ми Вам допоможемо. 
Будьте здорові та бережіть себе!
з повагою Катерина Потурнак

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: