Час висаджувати первоцвіти

Час висаджувати первоцвіти
Час висаджувати первоцвіти

Первоцвіти можна вирощувати в садах, на міських клумбах, присадибних ділянках і навіть висаджувати в лісі – у тих місцях, де вони раніше росли, але через непомірний збір зникли.
Цибулини пролісків, підсніжників, орнітогалюсів, крокусів висаджують у відкритий ґрунт у першій половині вересня. Глибина посадки – 3-5 см, залежно від діаметра цибулини. Рекомендується саджати цибулини разом із пластмасовою банкою без дна або з продірявленим дном. Тоді посадковий матеріал не псується і не травмується при викопуванні.
Кращим субстратом є добре дренована земля. Якщо в ній дуже багато глини, то перед висаджуванням цибулин вносять перегній і пісок. Між цибулинами залишають відстань 3-7 см. Це дозволить надалі пересаджувати їх один раз на 4-5 років.
У середині грудня місце посадки покривають 3-5-сантиметровим шаром листя, торфу. Це покриття знімають у третій декаді лютого. Один раз на кілька років цибулини викопують. За тиждень до висаджування розділяють гнізда, відокремлюють дочірні цибулини від материнських. Усі первоцвіти – невибагливі рослини. Їх можна поливати у березні-квітні, якщо в цей час земля буде сухою. Щоб цибулини росли великими, можна додавати в землю 2-3-річний перегній із розрахунку 0,5 л банка на 1 цибулину. Для цього треба покласти перегній у лунку, в яку буде висаджуватися квітка.
Місця посадки первоцвітів краще орієнтувати на південь. Майже всі вони люблять світло, лише конвалії – тінь, а печіночниця – напівтінь. Більшість із них добре почувається на окультуреному пухкому садовому ґрунті з великою кількістю перегною. Усі рослини потребують рясного поливу і не переносять пересихання. 
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: