Центр активності громадян у Бубнові поки що єдиний в Україні і заснований завдяки ентузіазму місцевих жителів

Центр активності громадян у Бубнові поки що єдиний в Україні і заснований завдяки ентузіазму місцевих жителів
Центр активності громадян у Бубнові поки що єдиний в Україні і заснований завдяки ентузіазму місцевих жителів

А ще тут діє жіночий клуб, який розробляє стратегію розвитку свого села.
30 червня 2021 року в селі Бубнів був заснований Центр активності громадян. Ініціатива створення Центру належала зимнівському сільському голові В’ячеславу Католику. Чому саме Бубнів став осередком для втілення такої ідеї? Вибір очільника громади можна зрозуміти. Бубнів славиться своєю історією, культурними традиціями, а головне – активністю мешканців, особливо молодих людей, які примножують здобутки рідного села. Центр активності громадян поки що унікальне явище. В Україні він перший, і саме Бубнову випала така честь.
Очолила Центр місцева громадська діячка Алла Войтюк. Корінна бубнівчанка, педагог із великим стажем, талановита особистість і справжня патріотка, яка переймається проблемами своїх односельців, Алла Олександрівна з ентузіазмом приступила до нових обов’язків, які поклала на неї громада.
- Ідею створення Центру підтримали наші люди, - розповідає пані Алла. – У нас тісна співпраця з програмою «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громадян» («EGAP»). Ця програма фінансується фондом «Східна Європа» та фондом «Innovabridge» у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Волинською ОДА. На відкритті Центру в нас були присутні старша координаторка програми «EGAP» в посольстві Швейцарії в Україні Ілона Постамська та старша радниця фонду Йоданка Томкова. Ми спілкуємося з ними, отримуємо консультації. До нашого Центру залучаються всі жителі громади. Уже відбулися наради із землемірами, сходи селян, у Центрі проводять заняття дитячий садок та школа. 
На відкритті Центру активності громадян була присутня депутатка обласної ради Ірина Колковська, яка підтримує жіночий рух. З її легкої руки виникла ідея створення при Центрі жіночого клубу. Саме цей клуб, членкинями якого є найактивніші жінки Бубнова, став своєрідним штабом Центру. Клуб отримав символічну назву «Крила». Наразі його членкинями є 25 жінок. Основна діяльність клубу спрямована на благоустрій рідного села. Жінки вже провели передсвяткові толоки, готувалися до проведення фестивалів, щосуботи прибирають у місцевій церкві, організували зустріч із шерифом Зимнівської ОТГ Орестом Бабієм, під час якої обговорили питання перебування дітей у нічний час за межами своїх домівок, під контролем питання щодо психологічних відносин із сім’ями ромів. Значний акцент ставиться на розвиток культури, у царині якої досягли значних успіхів завдяки директорці БК Лесі Степанюк, художньому керівнику Галині Мазур, а також Галині Ткачук, яка багато років успішно розвивала читацькі інтереси в місцевій бібліотеці. Жіночий клуб створив власну сторінку в соцмережі «Фейсбук», веде гугл-календар, у якому реєструють свої плани та ідеї. Велика увага націлена на молодь села. З цією метою проводили майстер-клас зі створення квіткових комплектів, зустріч із представниками малого бізнесу, обговорювали спільні питання з жінками з інших громад
- Жіночий клуб розробив власну стратегію, яка націлює на залучення до Центру людей з інших сіл Зимнівської громади. На жаль, поки що спроби невдалі, оскільки виникають проблеми з транспортом. Та будемо надіятися на те, що співпраця все-таки відбудеться, бо активні люди, справжні ентузіасти є всюди, у кожному селі, і разом ми багато чого досягнемо в інтересах нашої ОТГ. Центр активності громадян створений не лише для мешканців Бубнова і прилеглих сіл, а для всіх активістів нашої великої громади, - продовжує Алла Олександрівна. 
Якщо успішно втілюється одна ідея, відразу народжується інша. У невтомних членкинь багато пропозицій і відповідно ідей. Планують створити фітнес-центр, не завадили б і курси візажистів, аби завжди підтримувати свою вроду, не покидаючи меж села. Рекомендують створити й куточок правової допомоги, бо питань, адресованих юристам, виникає чимало. А як важко без психологічної консультації. Хочеться і свій психологічний пункт. У наш час людям потрібна й фінансова грамотність, а тому слід було б організувати такі курси. Не всі мешканці громади ще достатньо володіють комп’ютерною грамотністю. Ну а вже про виїзний прийом лікарів і мови немає, особливо тепер, коли люди хворіють і проводиться кампанія з вакцинації. 
- Як бачите, планів і задумів дуже багато, і не бажаємо чогось зайвого, а тільки те, що потрібно. По-перше, втілення наших задумів дозволить залучити в село молодь, повернути її до землі. По-друге, налагодяться тісні, практичні та дружні контакти з жінками з інших сил. А тому в об’єктиві нашої уваги і якість доріг. Будуть хороші дороги – будуть зустрічі, співпраця, обмін досвідом та ідеями. Не забуваємо ми й про збереження та примноження традицій і звичаїв. У кожній родині є згадки про свій родовід, речі та фото людей старшого покоління, а тому необхідні вечори спогадів, зворушливі й теплі сімейні вогники, - ділиться Алла Войтюк. 
Так, жіночий клуб при Центрі активності громадян дійсно розправив свої крила. Нині цей Центр підпорядкований Центру культури і дозвілля Зимнівської ОТГ, керівниця якого Людмила Оцалюк надає постійну допомогу, проводить консультації. Щиро сподіваємося, що завдяки мудрому керівництву при невичерпній енергії та творчості жіноцтва Зимнівської громади політ могутніх «Крил» буде довготривалим і успішним. 
Антоніна Булавіна, с. Бубнів, Володимир-Волинський район
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: