Американці переїхали на Волинь, щоб навчати українців англійської

Американці переїхали на Волинь, щоб навчати українців англійської
Американці переїхали на Волинь, щоб навчати українців англійської

Подружжя Вуд, побувавши у Володимирі-Волинському декілька разів, полюбило наше місто, зокрема парк і визначні місця.
Теммі і Леррі родом із міста Даллас, що у штаті Техас у Сполучених Штатах Америки. Познайомилася пара ще у коледжі і відтоді у шлюбі разом прожили 41 рік. Подружжя має трьох дорослих дітей і четверо онуків.
Леррі був відповідальним за музичне служіння і керівником хору в церкві, прихожанами якої були вони з дружиною. Теммі теж займалася музикою, грала на фортепіано і акомпанувала хору. Окрім цього, вона викладала у школах, мала власний бізнес і була менеджером у великій компанії.
- Ми почали відвідувати Україну 11 років тому, - розповідає Леррі. – Раз на  рік приїжджали сюди на тиждень чи два. І ми зрозуміли, що Україна – це місце, де нас хоче бачити Господь. Тому у 2018 році ми сюди переїхали.
Як запевняє Теммі, їм тут дуже подобається, вони люблять українців.
- Ми хочемо допомагати людям розвиватися, щоб можна було знайти кращу роботу. Для цього навчаємо англійської мови усіх охочих, - каже Теммі.
За час їхнього проживання у Луцьку вони проводили заняття для сотень учнів. Подружжя запевняє, що українців зовсім не важко навчати, бо вони хочуть цього. Дуже багато охочих є вмотивованими.
- Найчастіше учні за допомогою знання англійської мови отримують підвищення або знаходять кращу роботу, - розповідає Леррі про результати їхньої праці. – Дехто взагалі змінює сферу своєї діяльності. 
Як розповідає Теммі, переїхати їм в Україну одночасно було і важко, і легко. 
- Ми просто розуміємо те, що потрібно відповідати на заклик Бога, якщо він нас кудись веде. Ми віримо, що Бог дав завдання кожному, яке необхідно виконувати. І ми повинні відповідати «так» його волі, - каже Теммі. – Найважче було попрощатися з родиною. Але ми знали, що маємо це зробити. Наша сім’я нас благословила, і через це трішки було легше прощатися. Ми сумуємо за ними. Але добре, що зараз є такі технології, які дозволяють нам бачитися щодня.
Леррі каже, що на початку подолати мовний і культурний бар’єр було дуже важко. Але подружжя оточене людьми, які допомагали і мінімізували ці незручності. 
- Ми живемо у центрі міста. Поруч є кафе і магазини. Нас там дуже швидко запам’ятали, були дуже терплячими і готовими допомагати, щоб ми навчилися мови і культури, - розповідає Леррі. – У нас є хороша вчителька з української мови. Перші 2 роки ми почали дуже інтенсивно її вивчати. П’ять днів на тиждень у нас були уроки. І зараз ми повертаємося до такого режиму. Віримо, що це дуже важливо – учити мову, дізнаватися про культуру і жити, як живуть усі українці. 
Як зазначає Теммі, люди як в Україні, так і в США – однакові. Але сама культура досить відрізняється. За її словами, українці дуже добрі та гостинні. Це особлива їхня риса. А також подружжя каже, що їжа у нас різна.
- Мені здалося, що українська культура більш вихована, спокійна і не така розбалувана, як в Америці, - каже Леррі. – Ніхто не очікує багато від інших. А ще американці зазвичай голосні і більше наполягають на своєму.  Українці ж більш стримані. Ми помітили, що в Україні американців або дуже люблять, або взагалі не люблять. Майже у всіх випадках люди були до нас добрими і привітними. Але траплялося, що нас не сприймали.
Теммі і Леррі полюбили наше місто, коли бували тут попередні рази. Кажуть, що у нас дуже привітні люди та дуже гарні визначні місця. Найбільше сподобався подружжю парк «Слов’янський».
Щодо навчання володимирчан англійської мови, пара хоче в першу чергу заохотити своїх учнів практикувати розмовну англійську, розширити словниковий запас. Для цього вони підготували тематичні уроки, під час яких учні взаємодіятимуть одне з одним. Усі уроки будуть пов’язані між собою. І щоразу збільшуватиметься словниковий запас та обговорюватиметься велика тема. 
Людей, які вже практикують розмовляти англійською і мають певний рівень знань, Леррі навчатиме говорити повноцінними реченнями, вести повноцінну розмову та висловлювати свої думки правильно.
Загальна ж ціль усього курсу, який проводять Теммі і Леррі у Володимирі-Волинському, – досягти вільного володіння розмовною англійською мовою всіх їхніх учнів.
- Студенти, які приходитимуть на наші заняття, також будуть вчити граматику. Але це буде граматика, необхідна для розмовного спілкування, - каже Леррі. – Ми не будемо вчити граматики, яка потрібна для написання новел чи романів.
Як розповіли викладачі, цей курс не завершиться на десяти заняттях, які вже заплановані. Далі будуть ще зустрічі та тренінги. А також новим учням, які прийдуть пізніше, буде легко влитися у навчальний процес та швидко при бажанні наздогнати інших.
- Уроки будуть побудовані не так, як, наприклад, математика. Якщо хтось приєднається в довільний час, то він не залишиться осторонь, а братиме участь у процесі разом із всіма, - каже Леррі.
За словами викладачів, у них були такі студенти, які приходили на останні заняття. Звісно, що вони не встигнуть вивчити стільки, як ті, хто відвідав усі уроки. Але коли вони приходили, то не були осторонь. Усі, хто не зможе прийти цього семестру, зможе приєднатися до навчання вже наступного.
Отже, Леррі і Теммі запрошують усіх охочих навчитися розмовної англійської мови на заняття, які відбуватимуться щоп’ятниці о 18:00 у приміщенні церкви «Благодать» за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Ковельська, 217. Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефоном 063-060-14-33.
Олексій Біянов

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: