Зимнівський НВК: молодий директор опорної школи впевнена, що шлях обрано правильно

h4>
Юлії Степанюк трішки за 30. І хоч про вік жінки, особливо молодої, говорити не прийнято, та в даному випадку це необхідно задля того, щоб зрозуміти, який тягар взяла на свої плечі ця жінка, очоливши НВК, що нещодавно став опорною школою в Зимнівській ОТГ. Юлія Юріївна родом із Зимного, тут у 1986 році вона народилася, у Зимнівській ЗОШ із золотою медаллю закінчила 11 класів. Далі доля проклала шлях до «Львівської політехніки», де здобула фах магістра прикладної математики й інформатики. Під час навчання у вузі змогла отримати і педагогічну освіту, оскільки на той час у закладі були створені відповідні умови. У 2008 році Юлія повернулася в рідну школу на посаду вчителя математики й інформатики.
Березень 2015 року відкрив нову сторінку в біографії Юлії Степанюк. Алла Мельник, яка довгий час очолювала НВК і фактично вивела навчальний заклад в число найкращих в області, перейшла на іншу роботу. Керівництво Зимнівським НВК довірили Юлії Степанюк. Спочатку це збентежило саму Юлію Юріївну, адже досвіду керівника не мала, та й ще була дуже молодою для такої посади.
-Спочатку я дуже непокоїлась, як сприймуть мене діти, колектив, батьки, громадськість села, - ділиться молодий директор. – Та мене підтримали колеги, особливо заступники – Галина Синчук та Лариса Бігун. Повірили в мене батьки і діти. Другою трудністю було те, що непокоїла господарська частина. Потрібно було вникати у справи, які можна назвати суто чоловічими. Але поступово все стало на свої місця. Думаю, що велику роль зіграв мій фах. Вчителі точних наук, як правило, володіють таким типом логічного мислення, яке сприяє розвитку практицизму.
Цього року Зимнівський НВК став опорною школою Зимнівської ОТГ. До складу освітянського опорного закладу увійшли три філії: Селецька, Бубнівська та Руснівська школи. Збільшився об’єм робіт, розширилися і обов’язки директора.
-Тепер директор один на всіх, - продовжує Юлія Степанюк. – Школа має право приймати на роботу педагогічних працівників, погодивши з начальником гуманітарного відділу Зимнівської сільської ради. Віднині й педагогічна рада спільна для всіх шкіл. Скажу відверто, що спочатку було незвично, але за короткий час переконалися, що так краще.

Школа впевнено крокує дорогою досягнень і успіхів
Якщо у когось і були побоювання з приводу того, чи вдасться молодій очільниці зберегти надбання і високий рейтинг Зимнівського НВК, то сьогодні можна сміливо сказати: Зимне й надалі в авангарді районної освіти. За результатами ЗНО школа посіла 8-ме місце по Волині, а це значний успіх. Це єдина школа в районі, яка увійшла в першу десятку кращих шкіл України (за результатами ЗНО). Учні завоювали призові місця на обласних олімпіадах з української мови, екології, історії. Не відстають від опорної школи і філії, вихованці яких поки що демонструють високі знання на рівні олімпіад у межах ОТГ. Так учні із Сельця і Бубнова Євген Мазур та Володимир Катана показали відмінні результати в олімпіаді з трудового навчання, а Євген Мазур завоював призове місце у математичних змаганнях. При НВК успішно діють гуртки Малої академії наук. Також на базі школи діяли секції з мистецтвознавства, історії, екології. Наукові роботи учнів принесли їм 2-е місце в обласному конкурсі. Призові 2-і місця отримали Ірина Козун (українська мова), Галина Іщук (історія). Участь у проекті «Збережемо тепло» сприяла заміні вхідних дверей. Реалізація проекту «Даруємо наше мистецтво», який фінансується Радою Європи, дала можливість придбати музичне обладнання та звукове устаткування. За кошти освітньої субвенції закуплено обладнання для хімічного кабінету: сучасні мікроскопи та реактиви. За сприяння Волинської обласної ради триває реконструкція фасаду школи.
У НВК велика увага приділяється позакласному розвитку дітей. Учні відвідують секції інформативних технологій, українознавства. Незмінною популярністю користуються хореографічний гурток, гурток хорового співу, авіамоделювання. Любителі музики опановують гру на фортепіано, бандурі, скрипці, сопілці, відвідуючи студію «Духовна криниця».
Значну допомогу школі надають батьки. Вони відгукуються на всі потреби педколективу, аби шкільне життя їхніх дітей було успішним і цікавим. Приємно було побачити, як на стіні у 3-му класі, завдяки коштам і безпосередній участі батьків, ожила справжня казка.
-Життя не може бути таким, яким воно було вчора, – завершує розмову Юлія Юріївна. – Зміни є необхідністю руху вперед, і я впевнена, що шлях, яким сьогодні розвивається освіта в Зимнівській ОТГ, обрано правильно.
Антоніна Булавіна, с. Зимне, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі