Зимнівська ОТГ святково відзначила дворіччя своєї спільноти

Два роки тому, 5 листопада 2015 року, відбулася перша сесія Зимнівської сільської ради, яка очолила об’єднану громаду, що складається із 17 сіл. Це був нелегкий час. Ще не було належним чином сформоване законодавство, але ОТГ вже розпочала свою діяльність. З нагоди 2-ої річниці ОТГ 5 листопада у селі Зимне проводився День громади. Саме такими словами в день свята розпочав свою прес-конференцію для місцевих журналістів очільник Зимнівської сільської ради В’ячеслав Католик. Він зазначив, що нині в ОТГ діє свій гуманітарний відділ, ЦНАП. На території ОТГ проживає 6200 осіб. Сільська рада і депутатський корпус курують усі сфери життя людей. Очікується фінансове надходження у сумі 20 мільйонів гривень, які будуть направлені на реалізацію всіх запитів населення. Велику надію покладають на проекти, і керівник сільської ради започаткував ініціативу, що фінансування всіх проектів здійснюється сільською радою.
Відповідаючи на запитання представників ЗМІ, В’ячеслав Католик погодився, що найбільшою проблемою в селах ОТГ є стан доріг. Вони поділені на комунальні, тобто знаходяться на балансі сільської ради, і місцевого значення. Саме ці дороги найбільше непокоять людей. Цього року планувалося покращити стан доріг у декількох селах, але не відбулося належного фінансування з боку служби автомобільних доріг. До ремонту комунальних доріг долучаються місцеві фермери.
В’ячеслав Католик схвально відгукнувся про депутатський склад сільської ради, відмітив сумлінну роботу старост, але не зміг промовчати про те, що є депутати, які навіть не вважають за потрібне відвідувати засідання сесій. Ось чому на майбутніх виборах мешканці ОТГ повинні добре обмірковувати, кому доручити депутатське посвідчення.
Важливим питанням є залучення інвесторів. Однак у зв’язку з тим, що внаслідок безробіття йде відтік населення, інвесторів залучити важко. Також В’ячеслав Католик наголосив, що передбачається реєстр культурних цінностей, оскільки кожне село має власну історію і культурну та духовну скарбницю. Відродження цієї скарбниці сприятиме притоку туристів, але за умови, що буде вирішено питання з новим покриттям доріг.
До розмови з журналістами долучився гість свята голова Голобської селищної ради Сергій Гарбарчук. Він поділився своїм баченням майбутнього ОТГ і висловив думку, що в діяльності депутатського корпусу мають переважати інтереси громади, а не партійна приналежність депутата.
По закінченню прес-конференції гості відвідали ярмарок солодощів та надбань української національної кухні. Кожне село пригощало власним тортом. Особливе захоплення викликав козацький стіл, організований жителями села Льотниче. На світлинах у залі БК ожила історія сіл Зимне, Селець, Бубнів та інших. Також цікавою була фотовиставка, яка розповідала про бойові будні місцевих учасників АТО. Поки дорослі розглядали ярмарок та виставки, у спортзалі Зимнівського НВК розважалися діти та проводилися змагання з армреслінгу. А потім всіх запросили на святковий концерт, в якому взяли участь колективи художньої самодіяльності сіл ОТГ.
Антоніна Булавіна, с. Зимне, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі