«Зима нас злякає аж у третій декаді грудня»

Володимир Деркач із Каменя-Каширського прогнозує ще по-осінньому теплу погоду.
Володимир Деркач народився 1980 року у місті  Камені-Каширському. Тут після закінчення місцевої школи №1 навчався у ПТУ, яке закінчив з червоним дипломом, Після цього здобув освіту інженера-будівельника у Луцькому технічному інституті. Нині Володимир Володимирович займається підприємницькою діяльністю, разом із дружиною Іванною Олександрівною виховує двох дітей – 6-класника Іванка і 3-класницю Іринку.
Та є у житті цього чоловіка цікаве і корисне захоплення – спостереження та прогнозування погоди. За основу Володимир Деркач взяв методику народного синоптика Володимира Лиса, прогнози якого мали значну популярність. Проте Володимир Володимирович вважає, що Лис не є автором окремої методики. Він  узагальнював віковий досвід народу. Слідкуючи за передбаченнями Володимира Лиса, Володимир Деркач одночасно проводив власні спостереження і робив певні висновки. Зокрема він вважає, що Володимир Лис проводив дослідження в обмеженому радіусі, а саме у місті Луцьку, хоч запевняв, що дія його прогнозів поширюється в радіусі 150 кілометрів. Володимир Деркач з цим не зовсім згоден. На його думку, погодні умови в такому радіусі є відгомоном епіцентру циклона. Так, якщо в Луцьку задощило, то у Володимирі-Волинському чи Камені-Каширському можливі похолодання, хмарність, але опади не обов’язкові.
Спостереження Володимира Деркача за погодою тривають вже 10 років. Прогнози збуваються майже на 100 відсотків, хоча найважче передбачати примхи осені та зими. Важливе значення має напрям і сила вітру, важко вникати у суть погодних змін, які інколи не є передбачуваними.
«Відправним пунктом» прогнозування погоди на рік є 12 днів між католицьким та  православним Різдвом. Кожен день відповідає місяцеві року. Щодня пан Деркач проводить і занотовує спостереження, починаючи з 8-ої години ранку і до 17-ої. Ця система, як запевняє народний синоптик, діє безвідмовно. Так Володимир Володимирович прогнозував дощову погоду у перші дні жовтня з можливими заморозками, а в кінці місяця передбачає досить відчутне потепління, яке нагадає про «бабине літо».  А яких сюрпризів погоди слід очікувати у листопаді та грудні?
-Листопад завітає з дощами та холодом, - каже Володимир Володимирович. – Далі опади припиняться, але погода буде прохолодна у межах плюса. У другій декаді потеплішає, а третя знову принесе дощі, хоча в кінці місяця передбачаються гарні ясні дні. Це відповідно позначиться на приході грудня. Його перші дні зимовими назвати не можна. А вже далі відчутно знизиться температура. У 2-й декаді передбачається похолодання, яке супроводжуватиметься дощем зі снігом. Зима нас злякає під кінець грудня. Саме під Новий рік слід очікувати щедрого снігопаду.
Антоніна Булавіна, м. Камінь-Каширський

Розділ новин: 

Коментарі