Знайдене підземелля у Володимирі засипали піском тимчасово, щоб воно не провалювалося

Публікації

Знайдене підземелля у Володимирі засипали піском тимчасово, щоб воно не провалювалося
Знайдене підземелля у Володимирі засипали піском тимчасово, щоб воно не провалювалося

Підземелля, які два тижні тому виявили у Володимирі-Волинському, тимчасово законсервували піщаною сумішшю. Наразі фахівці готують кошторис на виконання наукових археологічних досліджень.
Про це, посилаючись на коментар голови Володимир-Волинської територіальної громади Ігоря Пальонки, – повідомляє Суспільне Волині.
Скільки вартуватиме відновлення знахідки та чи потягне цю суму міський бюджет – поки не знають, зазначив голова громади.
Зі слів Ігоря Пальонки, ймовірно, підземелля стане туристичним об’єктом. В місті будуть розробляти концепцію та радитися з фахівцями. Наразі зразки цегли та розчин, яким її мурували, взялися досліджувати науковці.
Засипали провалля для того, щоб приміщення не руйнувалося та в перспективі там можна було провести археологічні розкопки, каже директор адміністрації державного заповідника “Стародавній Володимир” Володимир Пикалюк. До обвалу про підземелля не знали, каже він.
За попередніми даними, приміщення ймовірно слугувало підвалом будинку або місцем укриття в час війни, говорить керівник заповідника. Раніше в місті виявили п’ять подібних проваль.
Нагадаємо, 24-го лютого волинські археологи почали досліджувати провалля – підвальне приміщення, яке декілька днів тому утворилося поблизу міської ради Володимира-Волинського. Науковці рекомендували міській владі законсервувати провалля та влаштувати стаціонарні археологічні дослідження. Дослідники вважають, що підземелля в центрі Володимира необхідно зберегти.
 

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: