Змінено механізм призначення тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, та допомоги на дітей одиноким матерям

З 1 січня 2016 року урядом змінено механізм призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, та допомоги на дітей одиноким матерям. За роз’ясненням звертаємося до заступника начальника відділу грошових виплат і допомог Володимир-Волинського управління соціального захисту населення Лідії Росоловської.
-Лідіє Миколаївно, що передбачає нове законодавство для зазначених категорій громадян?
-На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» 25 грудня 2015р. було схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» № 1181. Зазначеним нормативно-правовим актом з 1 січня 2016 року передбачено надання тимчасової допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Цим же актом передбачається скасування гарантованого розміру допомоги на дітей одиноким матерям. Якщо раніше вони отримували 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то зараз така допомога надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців
-На який термін призначається допомога на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, та одиноким матерям? Чи потрібно звертатися в орган соціального захисту тим, хто раніше отримував зазначену допомогу, для переоформлення?
-Обидва види допомог призначаються кожні шість місяців, починаючи з місяця, в якому подано заяву в орган соціального захисту. Рішення про призначення або відмову в призначенні допомоги приймається органом соціального захисту протягом 10 календарних днів після надходження усіх необхідних документів. На сьогоднішній день зазначені допомоги у місті отримують 503 особи, із них 384 - одинокі матері. Усім їм потрібно звернутися в наше управління для переоформлення допомог за новим законодавством. Не потребують переоформлення ті особи, що отримують тимчасову допомогу на дітей, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів, розмір яких визначений судом у твердій грошовій сумі. Для цієї категорії громадян умови та розмір тимчасової допомоги залишаються без змін. Вони призначаються у відповідності до абз. 2 п. 8 постанови Кабміну від 22.02.2006р. №189 і складають різницю між 30 відсотками прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку і твердою грошовою сумою.
Тим одиноким батькам, що звернуться за продовженням допомоги вже за новими умовами у період з січня по березень 2016 року, допомогу буде призначено з 1 січня 2016 року. А тим особам, що звернуться за призначенням допомоги вперше, вона призначатиметься з місяця звернення, і доходи сім’ї визначатимуться за 6 місяців на момент звернення за допомогою.
-Які документи потрібно подати в орган соціального захисту для переоформлення чи призначення допомоги?
-Для цього потрібно представити довідку про склад сім’ї та довідку про доходи кожного члена сім’ї за 6 місяців (липеиь-грудень 2015 року). На підставі цих документів необхідно буде заповнити декларацію про доходи та майновий стан і написати заяву на призначення конкретного виду соціальної допомоги.
-На які максимальні суми допомоги можуть розраховувати одержувачі?
-Максимальний розмір допомоги одиноким матерям на дітей, віком до 6 років, становить 1167 грн., з травня він збільшиться до 1228 грн. і з грудня складатиме 1313 грн. На дітей від 6 до 18 років, відповідно - 1455грн., 1531 (з травня) і 1637 (з грудня). На дітей від 18 до 23 років, які навчаються, - зараз 1378 грн., з травня -1450 грн. і з грудня – 1550 грн.
Максимальний розмір тимчасової державної допомоги дітям до 6 років, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, становить 583, 5 грн., з травня він зросте до 614 грн. і з грудня збільшиться до 656, 5 грн. На дітей віком від 6 до 18 років нині максимальна сума допомоги – 727, 5 грн., з травня зросте до 765, 5 грн. і з грудня становитиме 818, 5 грн.
Додаткову інформацію можна отримати за тел. 2-26-45 або особисто в управлінні соціального захисту населення за адресою: вул. І Франка, 8.
Міла Сергєєва, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі