Злилися голоси колядників Володимирщини в благодійному різдвяному концерті в Бубнові

Злилися голоси колядників Володимирщини в благодійному різдвяному концерті в Бубнові
Злилися голоси колядників Володимирщини в благодійному різдвяному концерті в Бубнові

Це навіть не можна було назвати святом. Це просто був фестиваль церковного співу, зокрема колядування. Організатори цього дійства назвали  благодійним різдвяним концертом. З ініціативи настоятеля Бубнівського храму отця Василя Мандрика у  місцевому будинку культури зібралися представники церковних хорів з  храмів Володимирщини – монастиря м. Володимира, сіл Яковичі, Руснів, Бубнів, Мишів, Колони, Старосілля, Орищі, Рядович, Менчич, Чесного Хреста, Сельця та Житань. 
Перед початком концерту кореспондентка поспілкувалася з учасниками дійства, зокрема почула їх думку щодо перенесення Різдва. Ось що вона почула. 
Любов Панасюк, керівниця хору Бубнівської церкви:
- Я вважаю, що перехід на європейський календар є правильним. Так святкували ще мої батьки. До 1939 року у нас святкували Різдво 25 грудня. Я виросла в такій сім’ї, що просто хочу саме так святкувати Різдво. Цього хоче моя душа. Мені так добре. Просто серце радіє, що до будинку культури прийшли люди. Вони не прийшли сюди з примусу, бо кажуть, що Різдво нав’язане зверху. Ні, це 7 січня було нав’язане. Тепер народ повертається до свого коріння. Звичайно, потрібно зрозуміти та тих людей, які все життя святкували 7 січня. Їх не можна засуджувати. Це закладено психологічно, але прийде час і вони все зрозуміють і також перейдуть на григоріанський календар. Ось наша молодь вже відійшла від старих традицій і швидко сприйняла зміни. Навіть маленькі дітки в садочку кажуть, що це правильно. Та все ж і серед старших людей є люди, які хочуть мати свою церкву, чути свою мову і дотримуватися своїх традицій. Адже Ісус сказав апостолам проповідувати тією мовою, на якій люди вас зрозуміють. І, звичайно, потрібно повертатися до заповідей Божих, бо у світі дуже багато зла. Окрім того, це раціонально навіть тому, що Новий рік вже не святкуватиметься в піст. 
Приємно було поспілкуватися з колядниками із села Яковичі, серед яких своєю думкою поділилася молода Наталія Каваляунскене. Жінка є дружиною громадянина литовської національності, який свого часу переїхав в Україну і зайнявся фермерством. 
- Ми завжди святкували Різдво, колядували. Тепер я підтримую святкування Різдва 25 грудня, бо так святкували наші бабусі та дідусі. Звичайно, ми не знаємо, чи робимо правильно. Жодна людина не повинна робити того, в чому вона має сумнів: правильно чи ні. А тому моя родина святкуватиме  і 7 січня. Така наша позиція. 
Поспілкувалася кореспондентка із групою колядниць із села Радовичі Таїсією Тимчишин, Людмилою Гончарук, Зоєю Гурською, Людмилою Щурук.
 - Ми завжди святкували Різдво. Ця традиція велася від дідів і прадідів. Те, що віднині святкуватимемо Різдво 25 грудня, це правильно, бо це повернення до звичаїв наших дідів. Так було колись – так має бути зараз. Старі люди казали, що Різдво збігалося із сонцестоянням. Відкрийте календар і прочитайте, що саме з 22 грудня розпочинається період сонцестояння. 
Щодо тих людей, які святкують Різдво за старим стилем, то в декого з жінок думка була категоричною  - «це підтримка Росії, це комуняки». Інші віднеслися більш толерантно, вважаючи, що на все потрібен час. Зрештою у нас є Конституція, яка гарантує людині свободу совісті. 
На концерт завітав і Зимнівський сільський голова В’ячеслав Католик, думкою якого поцікавилась кореспондентка. 
- Я вважаю, що питання перенесення Різдва має бути особистим вирішенням людини. Я не маю права перечити людям, які переходять на святкування 25 грудня, ні тим, які віддали перевагу старій даті. Це особисте рішення кожної людини та влада не повинна втручатися в такі питання. А тим більше нав’язувати чи забороняти.  Звичайно, краще за все, щоб думка була єдиною, тоді буде єдиний народ. Сьогоднішній захід мені до вподоби, оскільки концерт є благодійним, як чергова підтримка наших Збройних Сил. 
І ось нарешті справжнім зорепадом голосів зазвучали колядки у виконанні церковних хорів. Звучали старі колядки у різних музичних обробках. Глядацька аудиторія мала чудову нагоду почути нові варіанти колядок. 
Зворушливою несподіванкою став різдвяний вертеп у виконанні юних артистів Бубнова. Перед їх виступом директор Будинку Культури Леся Степанюк розповіла про те, що юні аматори села вже багато років вітають вертепом мешканців села. А нині шестеро колишніх учасників захищають нашу землю від ворожої навали. Та їх естафету підхопили молодші. В образах традиційних персонажів вертепу виступили Артем і Софія Вихецькі, Вадим Мазурок,  Давид Зуб, Віта Головенко, В’ячеслав і Марія Головенки, Олег Загорський, Олег Денисюк, Марія Кичула, Анна Климонюк, Альбіна Мельничук, Анастасія Вітовщик
Здоров’я і щастя українцям, процвітання рідній землі  й перемоги та миру зичили всі учасники благодійного концерту. 
Антоніна Булавіна с. Бубнів Зимнівська ОТГ

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: