Жнива - у розпалі, врожайність радує

25 липня традиційна оперативна нарада керівників структурних підрозділів Володимир-Волинської РДА розпочалася з того, що голова РДА Наталія Василець ознайомила присутніх з планом роботи на тиждень, що розпочався та повідомила, що Хобултівська сільрада виграла проект на ремонт туалету у дитячому садочку, взявши участь у конкурсі фонду Ігоря Гузя «Прибужжя».
Начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Бігун доповіла про виконання районної програми «Шкільний автобус». Вона повідомила, що у районі перевезеннями охоплений 661 учень, що складає 100% від потреб. На даний час на території ОТГ є 5 автобусів і три у сільрадах. Договори на перевезення школярів укладені з перевізниками Павловським, АТП 10707 та комунгоспом Галинівської сільради. Нині частина існуючого транспорту на ремонті. 850 тис. грн. виділено на закупівлю нових автобусів. Є надія, що після тендеру, який відбудеться 26 липня, два нових автобуси буде виділено на сільради району і стільки ж – на об’єднані громади. Також посадовець зазначила, що процес оптимізації закладів освіти не закінчено. У районі планується створити три опорні школи. А зараз на контролі відділу освіти - використання коштів на поточні ремонти шкіл, які подекуди ще тривають і мають закінчитися протягом двох тижнів.
У розпалі жнива. За інформацією управління агропромислового розвитку, площа ранніх зернових і зернобобових культур по всіх категоріях господарств району становить 23тис. 831 га, Основна культура - озима пшениця - займає площу 15,9 тис. га. Загальна площа посіву озимого ріпаку - 656 га. Станом на 25 липня в районі зібрано 22% ранніх зернових і зернобобових культур, валовий збір становить понад 25,4 тис. тонн зерна з середньою врожайністю 53 ц/га. Завершено збір гороху. На площі 1,6тис. га намолочено майже 8 тис.тон, середня врожайність - 50 ц/га. Ярого ячменю зібрано на площі 800 га, намолочено 3,2 тис. тонн при середній урожайності 40 ц/га. Ріпак обмолочено на площі 600га – 90 %, зібрано 1,8 тис. тонн, урожайність - 30 ц/га. Озимої пшениці зібрано на площі 2,5 тис.га, наразі урожайність становить 50,5 ц/га, по сільгосппідприємствах - 63,2 ц/га. Найвищу урожайність в районі - понад 80 ц/га, отримало ТзОВ «П’ятидні». На полях району працює понад 116 комбайнів, з них 63 - зарубіжного виробництва. Середнє навантаження на комбайн - 98 га, що дозволяє завершити жнива в оптимальні строки.
Щодо інших питань життєдіяльності району, то було повідомлено, що жителі с. Хворостів скаржаться на несправедливі розрахунки за молоко – зменшують оплату нібито за жирність. Голова РДА доручила розібратися. Субсидіями на оплату комунальних послуг користується 3тис.793 сім’ї. Існує проблема із кадровим забезпеченням ФАПу с Бегета, у медпункті с Хворостів питання вирішене - фельдшер буде з 1 серпня. Також у районі бракує педагогічних кадрів у системі дошкільної освіти. З цієї причини у с. Бегета не можуть задовольнити прохання жителів про відкриття садочка з короткотривалим перебуванням дітей.
Міла Сергєєва, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі