Зеленський зустрівся з прем'єром Британії

Зеленський зустрівся з прем'єром Британії
Зеленський зустрівся з прем'єром Британії

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі у Нью-Йорку обговорив з прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном співпрацю двох країн у низці сфер.
Про це Президент написав у Твітері, передає Укрінформ.
"Під час зустрічі з моїм другом Борисом Джонсоном обговорили посилення взаємодії України і Великої Британії у сферах торгівлі, оборони, фінансів, енергетики. Підбили перші підсумки Угоди про вільну торгівлю – зростання товарообігу на 70%", - йдеться у дописі глави держави.
За інформацією пресслужби ОП, також Зеленський і Джонсон обмінялися думками щодо безпекової ситуації на сході та навколо України, зокрема в Чорноморсько-Азовському регіоні.
Зеленський подякував за підтримку цілісності України і Кримської платформи.
Окрему увагу під час зустрічі було приділено подальшій взаємодії з Великою Британією щодо розвитку оборонних спроможностей України та зміцнення українського флоту.
Крім того, Зеленський передав прем’єр-міністру Великої Британії список з майже 450 українців, яких незаконно утримують на тимчасово непідконтрольних територіях і в РФ.
Під час зустрічі співрозмовники обговорили також взаємодію у сфері енергетики, зокрема атомної, та виклики для європейського регіону у зв’язку з реалізацією проєкту «Північний потік – 2». Президент України наголосив, що цей проєкт є геополітичною зброєю Росії.
Сторони обговорили подальші заходи політичного діалогу на найвищому рівні, зокрема проведення інавгураційного засідання Діалогу стратегічного партнерства. Також Зеленський поінформував Джонсона про намір взяти участь у сегменті високого рівня 26-ї Конференції країн – учасниць Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, що відбудеться в Глазго 1-2 листопада.
Зеленський запросив Джонсона відвідати Україну з візитом.
Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський 22 вересня виступив на загальних дебатах 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Президент Володимир Зеленський закликав генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга сприяти визволенню українців, які незаконно утримуються на тимчасово непідконтрольних територіях та в Російській Федерації.

Розділ новин: 

Коментарі

Схожі новини: