Здобувати освіту за океаном – реально

Сьогодні перед багатьма українцями постає питання навчання та життя за кордоном. Багато хто думає, що це дуже дорого і заробити на таку освіту нереально. Проте наша землячка учениця 11-Б класу ЗОШ №2 Тамара Солтис доводить протилежне. Протягом 2015-2016 навчального року дівчина навчалася у США, у штаті Каліфорнія абсолютно безкоштовно. Вона скористалася міжнародною програмою з обміну учнів «Flex». Між іншим, таких програм є досить багато. Як для учнів, так і для старших осіб відкрита можливість навчатися або ж працювати за кордоном.
Сьогодні моя співрозмовниця Тамара Солтис розповість про нюанси навчання та проживання в Америці.
Програма «Flex»
-Тамаро, чому ти вирішила взяти участь у програмі «Flex»?
-Відвідати США – така мрія зародилася у моїй душі дуже давно. Ще будучи маленькою дівчинкою, переглядала «Поліцейську академію», «Всі жінки – відьми» і думала, як чудово було б потрапити до цієї  країни за океаном. Таке бажання виникло не лише в мене, а й у мого старшого брата, що зовсім не дивно, адже переглядала я вищеназвані фільми/серіали з його ініціативи. Отож було ясно, що першим кроком до досягнення такої мети є вивчення англійської мови. А оскільки мій брат вважав так само, то було неважко знайти ефективний спосіб це зробити. Одного чудового дня він запропонував мені зареєструватися на lingualeo.com. І так розпочався шлях, що привів мене до програми «Flex».
-Чи є участь у цьому конкурсі платною?
-Взяти участь можуть учні 8-10 класів, які входять у вікові рамки та мають бажання і можливість це зробити. Кожен може випробувати себе, це безкоштовно. Тобто, в будь-якому разі ви нічого не втрачаєте.
 -Як тривала твоя підготовка до цього конкурсу? Можливо, займалася з репетиторами?
-Ні, мені ніхто не допомагав. Я готувалася самостійно, використовуючи інтернет-ресурси: інтерактивні сайти, сторінки з поясненнями граматики та переглядала фільми і серіали англійською мовою. Також читала книги іноземною.
-Як проходив перший тур цієї програми?
-На все (16 тестів) нам дали 15 хвилин. Я впоралася за 30 секунд до завершення. Розв’язала усе, як мені здавалося, добре. З текстом довелося «попотіти», тому що у ньому розповідалося про бейсболіста, було багато спортивних незнайомих термінів. Значення таких слів визначала з контексту.
-Наступний тур був куди складнішим, чи не так?
- Другий тур, зазвичай, проводиться наступного дня після першого, тому часу на підготовку немає.  Ввечері, біля 18 години результати вже були на сайті. Взагалі готуватися варто починати одразу до двох турів. Другий тур проходив ще раніше, прийти потрібно було на 9:00. До другого туру пройшло 144 людини. Нас поділили на групи, деякі з них розподілили по кабінетах, а інших попросили зачекати. До тих «інших» належала і я.
-Чи були там особливі вимоги до поведінки учасників?
-На тестуванні все дуже строго. Дивитися на завдання раніше дозволеного не можна, не можна крутитися, заглядати до інших, не можна говорити… Правил багато, два порушення – дискваліфікація. Хоча в нас все було спокійно.  Перед тим, як нам дозволили оцінити завдання, кожному роздали невеличкі анкети, куди потрібно було вписати свою контактну інформацію. Нам дали 30хв. Але впоралася я за 5 хвилин до завершення. Місця вдосталь. Альбомний аркуш. Але насправді не настільки важливо, скільки ви напишете, як що ви напишете. Коли час закінчується, ви повинні підняти обидві руки, в одній триматимете ручку, а в іншій – роботу. Продовжувати писати заборонено, інакше – дискваліфікація.
-Результат був дуже приємним. Яким було сприйняття такої бажаної перемоги?
-Майже 9 місяців знадобилося, аби нарешті почути таке жадане «Вітаємо! Ви – фіналіст програми «Flex»! Скільки щастя, радості, збудження, різних емоцій! Мені зателефонували о 12:10. І я зірвала урок. Почувши бажані слова, почала пищати, скакати, танцювати. Мої друзі, однокласники, вчителі – усі були вражені та раді за мене, вітали й обіймали. Здавалося, це сон. Чи справді я – фіналіст? Невже це сталося? Так! Незадовго після того, як я надіслала підтвердження на е-мейл про продовження участі, мені прийшов лист з датами ПДО (передвиїзної орієнтації). І, прочитавши перше речення, я нарешті усвідомила, що наступний рік проведу у Штатах.
Дарія Михайлова, м.Володимир-Волинський

Розділ новин: 

Коментарі