«Здавши кров, ми врятуємо людське життя»

Володимир-Волинська станція переливання крові зареєстрована 20 січня 1994 року виконавчим комітетом міської ради. Її керівник – Володимир Панащук. Про діяльність цієї медичної установи розповідає завідувач відділення заготівлі крові Ярослава Бенч.
-Ярославе Івановичу, розкажіть, будь ласка, про специфіку роботи станції переливання крові у нашому місті.
-Станція переливання крові у Володимирі-Волинському будувалася в кінці 80-х років на замовлення Міністерства оборони СРСР. Мотивувалося це тим, що у випадку війни, в тому числі ядерного вибуху, потрібні запаси крові. Такого типу станцій в Україні є лише дві: у нас і в місті Сокаль Львівської області. Станція служить для заготівлі крові, переробки та виготовлення з неї препаратів крові та  забезпечення ними лікувальних закладів.
-Хто і в якому віці може стати донором?
-Кожна людина може стати донором, якщо вона здорова і досягла 18 років. У бажаючого стати донором береться аналіз крові і протягом 6-ти місяців проводиться дослідження. Протипоказанням є перенесені хвороби гепатит, туберкульоз, СНІД, венеричні захворювання. Перший раз у донора береться 200мл крові, а далі – 450мл. У нас можна визначити групу крові, резус-фактор, згідно з цим поставити відповідні штампи у паспорті чи військовому квитку.
-Що виготовляється з донорської крові, який процес її збереження?
-У нас є донори, які здають кров на плазмодіаліз. Такі пацієнти здають кров щотижня декілька місяців. Потім робиться перерва для відновлення організму. У таких пацієнтів відбирається плазма, а червона кров вливається назад. Нині чиста кров майже не використовується. Плазма потрібна багатьом людям. Вона зберігається при температурі мінус 40 градусів, з неї виготовляють препарат альбумін, який вкрай потрібен для лікування опіків. Формені елементи крові зберігаються при температурі + 4 градуси.
-Куди за потреби відправляється донорська кров?
-Наша станція на сьогоднішній день обслуговує Шацький, Любомльський, Турійський, Іваничівський, Локачинський, Горохівський, Володимир-Волинський райони, наше місто і Нововолинськ. Ми виїжджаємо й в інші райони, проводимо Дні донора. Організовуємо і заохочуємо до здачі крові населення, в тому числі сільське.
  -Як працює ваша станція в режимі неоголошеної війни, коли пораненим учасникам бойових дій потрібна кров?
-Велика потреба в запасах крові нині у Дніпрі, Харкові, Києві. Заготовки крові нашої станції поки що не є затребуваними, оскільки у тих містах вистачає своїх запасів. Але при потребі у нас крові достатньо. До речі, рідні наших воїнів усе частіше стають донорами.
-Ким фінансується донорство?
-Із благодійних коштів. Після здавання крові донор має два вихідних, йому видається 50 гривень, а тим, хто здає кров на плазму, – 100 гривень. Із коштами допомагають підприємці, банки, установи, організації, родичі хворих. Я дуже хочу, аби всі громадяни нашого міста і району пам’ятали, що, здавши кров, ми рятуємо чиєсь життя.
Антоніна Солодуха, слухачка факультету журналістики  Університету ІІІ віку

Розділ новин: 

Коментарі