Зарічанська сільська рада для будівництва дитсадка обрала одну з найдорожчих фірм

Реконструкція будівлі будинку культури під дитячий садок у селі Заріччя триває вже три роки. Спочатку роботи намагалися виконувати коштами сільської ради, та у 2015 році з Фонду регіонального розвитку на реконструкцію було виділено 5 мільйонів гривень.
Утім, з тих п’яти мільйонів гривень спромоглися освоїти тільки 2,6 мільйона, а невикористані кошти у сумі 2,4 мільйона гривень були повернуті у державний бюджет. Тоді підрядника обирало обласне управління капітального будівництва, і сільська рада була позбавлена реального права контролювати хід реконструкції. Напевно, не бажало контролювати і управління капітального будівництва та місцева Володимир-Волинська РДА.
Аби все ж завершити реконструкцію, звернулися по гроші до Волинської обласної ради, і та в червні 2016 року змушена була їх виділити, адже покинути напівготовий об’єкт ніхто бажання не мав. Таким чином банальну безгосподарність вкотре прикрили державними грошима, в даному випадку – обласними.
Відповідно до законодавства, підрядника, який мав би продовжити і нарешті завершити довготривалу реконструкцію дитсадка, мали обрати на тендері. Згідно з даними, розміщеними на веб-порталі уповноваженого органу з питань закупівель, участь у тендері на добудову дитсадка взяло три фірми: ТзОВ «ДАД-БУД» із Нововолинська і дві фірми з Луцька – ТзОВ «Житлобуд-2» і ТзОВ «Луцьксантехмонтаж №536».
Найдешевше добудувати дитсадок і вкластися у суму, виділену Волинською обласною радою, Володимир-Волинською районною радою та Зарічанською сільською радою, а це на даний момент 2,4 мільйона гривень, запропонувала фірма з Нововолинська ТзОВ «ДАД-БУД». Втім, коли розглядали пропозиції конкурсних торгів, цю фірму було знято з них. Причина виписана ось так: “Виявлено, що ТзОВ «ДАД-БУД» порушила вимоги р. 3 п. 2 «Зміст пропозиції конкурсних торгів» зокрема: «Технічної частини» документації конкурсних торгів не надано аналіз ринку послуг з оренди будівельних машин та механізмів, на підставі якого прийнята в договірній ціні вартість 1 маш.-год. орендованої техніки, є невідповідність об’ємів робіт технічному завданню (в локальному кошторисі 2-1-8 на Благоустрій не зазначено складання та установлення лав, пісочниць, гойдалки; в локальному кошторисі 2-1-9 на озеленення п.4 Посів газонів партерних. маврітанських та звичайних вручну площа посіву не відповідає ДКТ; в договірній ціні не відображено вартість устаткування” (стилістика та пунктуація збережені).
Із цих причин голова комітету з конкурсних торгів, вона ж заступник зарічанського сільського голови, Ірина Лошенюк запропонувала винести на голосування питання про відхилення пропозиції ТзОВ «ДАД-БУД». Що членами комітету і було зроблено одноголосно.
Якщо спробувати розібратися у цій писанині, то виходить, що фірмі ТзОВ «ДАД-БУД» відмовили у реконструкції дитсадка через те, що вона у конкурсній документації не написала, що лавки, гойдалки, пісочниці буде складено та встановлено, а також неправильно може бути посіяно газон біля дитсадочка. Напевно, така прискіплива увага до посіву через те, що на ньому будуть проводити «міжнародні турніри з гри у гольф», а тому якість має бути ідеальна.
Після того, як нововолинську фірму було знято з торгів, перемогу здобуло ТзОВ «Житлобуд-2». Ця фірма має завершити реконструкцію дитсадка у Заріччі за 3,2 мільйона гривень. А є тільки 2,4 мільйона. Виникають логічні запитання: де взяти ось цю грошову різницю у 800 тисяч гривень і коли нарешті юні зарічанці зможуть піти у дитсадок?
Швидше за все, гроші сільська рада знову проситиме у Волинської обласної ради або використовуватиме гроші з власного бюджету Зарічанської сільської ради, адже у депутатів обласної ради може виникнути логічне запитання, чому відхилили пропозицію фірми, яка вкладалася у кошторис, а вибрали одну з найдорожчих пропозицій. Та й час ітиме не на користь реконструкції, бо поки відбудеться сесія обласної ради, поки виділять і перерахують кошти, минатимуть місяці. Тож юні зарічанці, з таким несерйозним підходом влади, швидше підуть у перший клас школи, ніж до омріяного дитсадка.
Ярослава Вознюк, с.Заріччя, Володимир-Волинський район

Розділ новин: 

Коментарі