Захист Батьківщини - конституційний обов’язок кожного українця

На сьогоднішній день гостро постало питання ротації військовослужбовців, які вже майже рік виконують бойові завдання у зоні АТО. Тому, з метою збереження спроможності Збройних сил України та інших військових формувань, нарощування сил для відбиття можливого вторгнення, а також планового перегрупування особового складу і створення боєздатного резерву, чисельністю не менше 100 тисяч осіб, проводиться наступна черга часткової мобілізації, терміни якої визначаються за поданням Президента і затверджуються Верховною Радою.
Планується, що перший її етап розпочнеться 20 січня і триватиме 90 днів. Призов військовозобов’язаних буде проводитися в усіх областях України у пропорційних обсягах, згідно з мобілізаційними планами.
Призову підлягають військовозобов’язані громадяни України, які на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії придатні до військової служби. Всі призовники обов’язково пройдуть бойове злагодження у складі своїх підрозділів, у ланках: відділення, взвод, рота, батальйон, військова частина. Тому під час мобілізації вони зобов’язані з’явитися до військкоматів у строки, зазначені в отриманих ними документах (персональних повістках, мобілізаційних розпорядженнях).
Військовослужбовцям, призваним на військову службу під час мобілізації, на особливий період, передбачено виплату грошового забезпечення в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.
Крім того, для військовослужбовців, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, додатково передбачено виплату премії у розмірі 100 % місячного грошового забезпечення.
Соціальні гарантії мобілізованих військовослужбовців
Збереження впродовж одного року місця роботи (посади) та середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності; військовозобов’язаний, який на день призову не працює, має право на грошове забезпечення у розмірі мінімальної зарплати; з початку і до закінчення особливого періоду не нараховуватимуться штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками та фізичними особами, а також відсотки за банківські кредити; для військовослужбовців, які проходять службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців. Крім того, такі громадяни на весь строк їх служби звільняються від нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб та від сплати єдиного соціального внеску; пенсіонерам з числа військовослужбовців та особам, які отримують пенсію за законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у разі призову їх на військову службу під час мобілізації виплата пенсії не припиняється. Після звільнення зі служби виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день демобілізації; у разі смерті, інвалідності або часткової втрати працездатності передбачається виплата одноразової грошової допомоги (розмір виплати встановлено у ст. 16-2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).
Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації
Заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому КМУ; визнані військово-лікарською комісією тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до 6-ти місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії); чоловіки, на утриманні яких перебувають 5 і більше дітей, віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання); жінки, на утриманні яких перебувають діти, віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання); зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд; народні депутати України, депутати Верховної Ради АР Крим.
Під час воєнного стану: особи, які досягли граничного віку перебування військовозобов’язаних у запасі, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу; визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку; у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, яким призначено покарання у вигляді позбавлення волі, обмеження волі.
Після прийняття рішення про демобілізацію: призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, а також які вислужили встановлені строки строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, у строки, визначені рішенням Президента України; у зв’язку із закінченням строку контракту, укладеного під час особливого періоду, та небажанням проходити військову службу за новим контрактом.
За детальнішою інформацією звертайтеся до військового
комісаріату за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Січових Стрільців, 3 або телефонуйте 2-16-60.

Розділ новин: 

Коментарі